Bernard-Henri Lévy: Europejczycy nie mogą stać z opuszczonymi rękoma
Zyskujące na popularności ruchy populistyczne i wizja opanowania Parlamentu Europejskiego przez formacje eurosceptyczne po wyborach 26 maja spowodowały, że Bernard-Henri Lévy zdecydował się wziąć do ręki kij pątniczy. Od 5 marca do 20 maja, występując sam na scenie teatrów w 25 stolicach i wielkich miastach europejskich, będzie odgrywał sztukę „Looking for Europe”. Czy złagodzi to niezadowolenie Europejczyków? Filozof odpowiada na pytania Williama Bourtona z "Le Soir".

Viktor Orbán - człowiek ulicy
Ugrupowaniu Viktora Orbána grozi wyrzucenie z Europejskiej Partii Ludowej (EPL), chadeckiego ugrupowania w Parlamencie Europejskim. Premier Węgier w wywiadzie przeprowadzonym w gabinecie na Zamku Królewskim w Budapeszcie uzasadnia swoje ataki na Komisję Europejską i jej politykę imigracyjną.
W "Naszej Europie" przedrukowujemy z "Die Welt" rozmowę z Robin Alexander i Boris Kálnoky, a komentuje ją Bartosz T. Wieliński.

Guy Verhofstadt: Ostatni dzwonek dla Europy
Gdy w zeszłym miesiącu Komisja Europejska zablokowała fuzję działów kolejowych niemieckiego Siemensa i francuskiego Alstomu, liderka francuskiej skrajnej prawicy Marine Le Pen wyznała, że jest „w siódmym niebie”. Z reguły gdy Le Pen głośno coś pochwala, trzeba mieć się na baczności.

Mroczna tajemnica wschodniej granicy Europy
Jak donoszą organizacje pozarządowe oraz Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. uchodźców greccy pogranicznicy nielegalnie deportują uchodźców, czasem porywając ich daleko od granicy.

W numerze także:
Jak wzrosło polskie PKB od czasu wejścia do UE - prezentujemy mapę zamożności
Eurobzdury. Lista najbardziej osobliwych inwestycji unijnych
Co warto zobaczyć - kulturalny przewodnik po wystawach i koncertach
Przegląd prasy - co piszą najważniejsze europejskie tytuły

Magazyn "Nasza Europa" w sobotę 16 marca z "Gazetą Wyborczą"