Magazyn "Nasza Europa" ma odpowiedzieć na najważniejsze pytania, które czytelnicy "Wyborczej" stawiają sobie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Dlaczego warto głosować? Jak to się stało, że antyunijne ugrupowania rosną w siłę? Co robić, żeby dbać o europejskie wartości? Jak zmiany w Europie wpływają na wewnętrzną politykę w Polsce?

Odpowiedzi będą szukać dziennikarze i redaktorzy "Wyborczej". Wybiorą również najciekawsze analizy, reportaże i rozmowy o tematyce europejskiej z tytułów, z którymi "Wyborcza" współpracuje w projekcie LENA (Leading European Newspaper Alliance), czyli "El Pais", "Die Welt", "La Repubblica", "Le Figaro", "Le Soir", "Tages-Anzeiger" i "Tribune de Genéve". Pojawią się także artykuły z "The Wall Street Journal".
12-stronicowy dodatek będzie się ukazywał co sobotę.

Czytelnicy „Gazety Wyborczej" codziennie oczekują kolejnych tekstów o świecie. Nowy tygodnik „Nasza Europa", który powstaje we współpracy z największymi europejskimi gazetami stowarzyszenia LENA, odpowiada na potrzeby naszych odbiorców, oferując im więcej tematów związanych ze zbliżającymi się eurowyborami i brexitem – mówi Jerzy Wójcik, wydawca "Gazety Wyborczej".

Tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują być może o tym, jak będzie wyglądać przyszłość wspólnej Europy. Głównym celem „Naszej Europy” jest więc przybliżenie czytelnikom tematów europejskich – dodaje Roman Imielski, szef działu krajowego w „Gazecie Wyborczej” i jeden z redaktorów prowadzących nowy magazyn.

W pierwszym numerze:

 • Czy Europa lunatykuje w kierunku otchłani?
  George Soros o kryzysie wartości europejskich
 • Tydzień z żółtymi kamizelkami.
  Narodowa terapia Francuzów
 • Mapa populistów.
  Antyunijne, narodowe i skrajnie prawicowe ugrupowania w EU
 • Samodzielne macierzyństwo.
  Czy da się systemowo uregulować podział w opiece nad dziećmi?
 • Co Filip Springer myśli o Unii
 • A także stałe rubryki: przegląd prasy europejskiej, felieton o polskich firmach działających w UE i kartka z kalendarza - najważniejsze daty w historii powstawania wspólnoty europejskiej.

Magazyn "Nasza Europa" w sobotę 9 marca z "Gazetą Wyborczą"