Na jego okładce młoda sarna wybrana przez czytelników w głosowaniu na Facebooku. Oryginalny kalendarz z autorskimi fotografiami Adama Wajraka to nie lada gratka dla przyrodników i miłośników zdjęć fauny. 

Jakie zwierzaki będą nam towarzyszyć w 2019 roku? Jaka historia wiąże się z każdym zdjęciem? Opis każdego miesiąca przygotował sam autor zdjęć. W przypadku okładki autor tak pisze o osobistym doświadczeniu związanym z tą fotografią: "Sarny są zwykle bardzo płochliwe, ale ta była niezwykle ciekawska. Nie wiem, dlaczego tak bardzo była zainteresowana moją osobą. Podchodziła i odchodziła, żeby za chwilę znów wrócić i mi się przyglądać, by stwierdzić, że chyba jednak jestem człowiekiem".

W kolejnych miesiącach pojawią się między innymi jemiołuszki, strzyżyk, rzekotka, mysikrólik, dzięcioł, zając, dziki chomik i dobrze znane czytelnikom żubry i sarny.
Poniżej tylko próbka tego, co będzie ci cieszyło oko przez cały rok kalendarzowy.

ŻubrŻubr fot. Adam Wajrak

Dzięcioł dużyDzięcioł duży fot. Adam Wajrak

MysikrólikMysikrólik fot. Adam Wajrak

Wszystkie zdjęcia z kalendarza znajdziesz tutaj.

Partnerem kalendarza jest FJALL RAVEN. 

Partner kalendarzaPartner kalendarza 


Kalendarz przyrodniczy na 2019 rok ze zdjęciami Adama Wajraka w czwartek 29 listopada z "Gazetą Wyborczą" w cenie 7,99 zł.

Jeśli nie zdążyłeś kupić "Wyborczej" z kalendarzem, możesz kupić sam kalendarz. Ten i inne dodatki do "Gazety Wyborczej" można zamówić na kulturalnysklep.pl oraz pod numerem telefonu (22) 555 44 00. Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 17.00