Teraz doszedł kolejny absurd – umieszczono nas w rządowym programie „Czyste powietrze”, w ramach którego mają być wymieniane piece. Ktoś na górze uznał, że skoro już chodzimy po domach, to mamy również edukować w zakresie ogrzewania. A samorządy idą jeszcze dalej i na przykład w takiej Dąbrowie Górniczej pracownicy socjalni byli zobowiązani do tego, by sprawdzać, jaki rodzaj pieca ma dana rodzina. Niedługo powiedzą, że skoro już chodzimy po ulicach, to przy okazji możemy je posprzątać. Dlatego ludzie mówią: „Dość”. – opowiada Paweł Maczyński, wiceprezes Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej w rozmowie z Ludmiłą Anannikovą.

W numerze także:

Historia Patryka Jakiego. O kandydacie na prezydenta stolicy opowiadają jego koledzy i współpracownicy. Reportaż Karoliny Kijek i Mariusza Lodzińskiego.

Pełnoletni idą do urn. Natalia Sawka sprawdza, z jakim nastawieniem młodzi ludzie idą na swoje pierwsze w życiu wybory

Mięso po polsku. Jaś Kapela opowiada Marcinowi Wójcikowi o tym, jak zatrudnił się w ubojni drobiu i dlaczego został weganinem

IPN wyrzuca naukowców. Rozmowa Aliny Pospischil z Adamem Puławskim – historykiem, którego IPN odciął od badań naukowych

Gdy uda się przeżyć, powietrze pachnie mi lepiej, kolory są piękniejsze - Wojciech Bojanowski, reporter TVN 24 opowiada Grzegorzowi Szymanikowi o pracy korespondenta wojennego.

"Duży Format" w poniedziałek 8 października razem z "Gazetą Wyborczą"