Polacy nie są twardogłowi, to mądry naród, który rozumie, że trzeba iść na kompromisy. Rozumieją, że jeśli chcą żyć lepiej, to muszą pogodzić się z wolnością sąsiada-geja, nawet, jeśli go nie akceptują - rozmowę z Robertem Biedroniem przeczytasz w sobotę w "Magazynie Świątecznym"

Dziś nadchodzi kolejny etap. W 2018 r. coraz więcej ludzi rozumie, że mamy przed sobą wybór cywilizacyjny: albo Skandynawia, albo Białoruś. I nie ma trzeciej drogi. Bo jeśli wybieramy Europę, to polityka musi być autentyczna, wiarygodna i pełna pokory. Tego zabrakło Platformie, bo obiecywali obywatelskość, a nie pracowali nad standardami związanymi ze sprawiedliwością społeczną, związkami partnerskimi, prawami kobiet. Nic dziwnego – to nie jest ich język, ich bajka.

Nie ma trzeciej drogi, bo europejski pociąg ucieka. Unia potrzebuje dziś konsolidacji i nastroje tam są takie, że nie będzie czekania na maruderów. Albo Polska wniesie swoją energię jako jeden z najsilniejszych krajów ekonomicznie i ludnościowo, albo zostaniemy w tyle.

Cały wywiad Stanisława Skarżyńskiego z Robertem Biedroniem przeczytasz w sobotę 8 września w "Magazynie Świątecznym", razem z "Gazetą Wyborczą".

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem