"Wyborcza" wraz z Wydawnictwem Pedagogicznym Operon przygotowała materiały wspierające uczniów, rodziców i nauczycieli w przygotowaniach do kwietniowego egzaminu ósmoklasisty, pierwszego od czasu wprowadzenia reformy oświaty. Do "Wyborczej" dołączone zostaną zeszyty do każdego przedmiotu objętego egzaminem w 2019 roku: do języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.

Każdy zeszyt przedmiotowy zawiera:

  • test diagnostyczny na początek roku szkolnego - składa się on z 20 zadań i umożliwia weryfikację wiedzy ucznia na starcie przygotowań do egzaminu; diagnoza ułatwi określenie obszarów wymagających intensywniejszej pracy i pomoże w zaplanowaniu powtórek
  • arkusz egzaminacyjny - przygotowany na wzór arkusza, z jakim uczniowie zmierzą się podczas prawdziwego egzaminu w kwietniu; zawiera zakres materiału oraz typy zadań, jakie pojawią się na egzaminie państwowym; został on opracowany przez ekspertów zgodnie z najnowszymi wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
  • odpowiedzi do wszystkich zadań - poza odpowiedziami znajdą Państwo także etapy rozwiązywania zadań bardziej złożonych.

W środę 12 września - zeszyt z testami do języka polskiego i języka angielskiego, w czwartek 13 września - do matematyki  - w "Wyborczej". Nie przegap!

Partner wydania: Tak, zdam! Operon

logologo red.

A już tydzień po testach dla 8 klasy w "Wyborczej" znajdą się zeszyty z próbnymi testami dla gimnazjalistów oraz voucher na e-kurs języka angielskiego.