Brejza, Chomentowska, Habermas, Herling-Grudziński, Kot, Kulmowa, Młynarska i Pilch na 116 stronach do czytania na długie letnie dni

W sobotę 23 czerwca ukaże się "Wyborcza na Początek Lata" - specjalne wydanie, a w nim:  "Magazyn Świąteczny", "Wysokie Obcasy", "The Wall Street Journal" oraz dodatek "Co Jest Grane latem".

"MAGAZYN ŚWIĄTECZNY"
Dlaczego Polacy chcą krócej pracować? I czy to realne, żeby wychodzić do domu po 7 godzinach? O tym w reportażu Ludmiły Anannikovej.

Kiedyś tolerancyjny, teraz fundamentalista. Co powoduje, że człowiek nagle zmienia poglądy? Leszek Kostrzewski sprawdza, gdzie są nasi przyjaciele.

Jak potoczy się kariera Tomasza Kota po sukcesie "Zimnej wojny" w Cannes? Paweł T. Felis o tym, czy aktor zacznie grać w międzynarodowych produkcjach.

Krzesła "Płucka" i "Pająk" oraz kabiny tramwaju 104/105N, który przez dziesięciolecia służył mieszkańcom polskich miast to projekty Marii Chomentowskiej, ikony polskiego designu. Kim była dla piosenkarza Krzysztofa Zalewskiego? O tym Małgorzata Domagała.

W numerze także: rozmowa z niemieckim filozofem Jürgenem Habermasem, która ukazała się w maju w "El Pais", Janusz Rudnicki o odnalezionym dzienniku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Agnieszka Kublik o przemianie Krzysztofa Ziemca oraz fragmenty "Żywego ducha", najnowszej książki Jerzego Pilcha.

A w "Wyborczej Classic" - reportaż Lidii Ostałowskiej o Joannie Kulmowej.

"CO JEST GRANE LATEM"
W dodatku na lato redakcja "Co Jest Grane 24" podpowie, na które festiwale warto wybrać się z dziećmi, gdzie szukać sztuki w plenerze, i które kulinarne trendy będą najpopularniejsze. Monika Brodka opowie o tym, jak się gra na festiwalach, a Juliette Binoche - o kobietach z przyszłością.

"WYSOKIE OBCASY"
Co daje podróżowanie? "Wysokie Obcasy" oraz "Wysokie Obcasy Extra" po raz kolejny zapraszają do akcji Dziewczyny w Podróży. Na początek o swoich wyprawach opowie Paulina Młynarska.

Jak rozmawiać z dzieckiem o rozwodzie? Co mówić, a czego unikać? Na pytania Aleksandry Szyłło odpowie psycholog Barbara Arska-Karyłowska.

Jak świat postrzegają nastolatki? O tym Clémentine Beauvais, autorka książki „Pasztety, do boju!”, w rozmowie z Agnieszką Jucewicz.

W numerze także kolejny odcinek Kursu Skutecznego Działania, w którym Krzysztof Brejza podpowie jak pracować na 150% oraz sposoby na pielęgnację męskiej urody.

"THE WALL STREET JOURNAL."
Kto stoi za rewolucją kulinarną w Japonii?
Elektryczną hulajnogą po Kalifornii - zamów przez aplikację
W jaki sposób działa mózg artysty? I których inwestycji żałuje Arnold Schwarzenegger?

"Wyborcza na Początek Lata" - specjalne wydanie "Magazynu Świątecznego" wraz z "Wysokimi Obcasami", "The Wall Street Journal" i "Co Jest Grane latem" - już w sobotę 23 czerwca, w cenie 7,99 zł.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem