Więcej żłobków i przedszkoli, równe płace dla kobiet i mężczyzn, wsparcie osób z niepełnosprawnościami, koniec pobłażania alimenciarzom. Czym jeszcze powinni się zająć politycy? Które prawa kobiet i dzieci są w Polsce wciąż nierespektowane?
 • Na Kongres Kobiet redaktorki "Wysokich Obcasów" zebrały 20 najważniejszych do zrealizowania postulatów - od równych płac, dostępu do legalnej aborcji i skuteczniejszego egzekwowania alimentów po chodniki ułatwiające poruszanie się z wózkiem.
  Tutaj znajdziesz cały program X ogólnopolskiego Kongresu Kobiet

 • Kurs Skutecznego Działania
  Na Kongresie wystąpi m.in. Joanna Scheuring-Wielgus. W kolejnym odcinku Kursu Skutecznego Działania opowie, kiedy warto odejść, a kiedy angażować się w projekt do końca. Co robić, żeby mieć czas na sprawy, na których nam naprawdę zależy oraz jak motywować innych do działania.

 • Co jeszcze musi się wydarzyć?
  Dlaczego Gabriela Lazarek wychodzi codziennie o 17 na rynek w Cieszynie? Przeciwko czemu protestuje? Dorota Wodecka opisuje jak wygląda dzień z życia cieszyńskiej fryzjerski, która po śmierci Piotra S. zdecydowała się na samotny strajk. Dziś dostaje coraz więcej głosów poparcia od ludzi z całej Polski.

 • Co warto obejrzeć i przeczytać
  W numerze Penelope Cruz i Krzysztof Kwiatkowski porozmawiają o filmie "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara", a Linda Polman i Karolina Sulej - o książce „Laleczki skazańców. Życie z karą śmierci”.
  Witold Mrozek przedstawi sylwetkę Viviane de Muynck - aktorki, która wystąpi podczas poznańskiej Malty.

 • Uroda na lato
  Jak przestawić się na letni makijaż, i które kosmetyki najlepiej sprawdzą się w upale? Podpowiadają makijażystki i blogerki Agata Herbut, Kasia Zaremba i Sylwia Rakowska.

 • Po przepis na idealny chłodnik
  Magdalena Gorlas wybrała się na Suwalszczyznę. I wróciła z recepturą prawdziwego litewskiego chłodnika od Pani Biruty Zimnickiej ze wsi Buraki.

 • Męska końcówka
  w tym numerze należy do Kamila Pivota. Jak rapować o byciu ojcem mówi Michałowi Nogasiowi.

"Wysokie Obcasy" czytaj w sobotę 16 czerwca z "Gazetą Wyborczą"

Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem