Wiem, że w końcu zakażemy broni jądrowej. Pytanie, czy uda nam się to zrobić, zanim zostanie użyta (...) Sytuacja na Hawajach pokazała, jak łatwo o błąd. A gdyby ten alert – „incoming missile” – nie trafił do pracownika agencji obrony, tylko bezpośrednio do Donalda Trumpa? To przerażające rozważania - mówi Beatrice Fihn.

W numerze przeczytasz też m.in.:

 • Roślinny ramen                                                                                           
  Bardzo nam się chciało do Japonii, to sobie zrobiliśmy ją w Warszawie. Mamy doświadczenie w odcedzaniu bulionu przez pończochę, przypalaniu miso i wędzeniu shitake w kawalerce na Bielanach. Rozmowa z Basią Welento, Mają Święcicką i Krzyśkiem „Kisonen” Lesieckim czyli trójką zagubionych mentalnych Japończyków.
 • Irena Cieślińska o człowieku udomowionym
  W ciągu ostatnich kilkuset lat naszej historii staliśmy się na dobre gatunkiem domowym. Niemal nie wychodzimy z pomieszczeń. Nawet jeśli uprawiamy sport, ćwiczymy najchętniej pod dachem, uniezależniając się od pogody.
 • 365 dni w spódnicy
  Niektóre kobiety komentowały mój strój w nieprzyjemny sposób. Ich zdaniem ubraniem próbowałam powiedzieć, że jestem lepsza, bo szłam w sukience tam, gdzie inni szli w dresie -
  o projekcie 365 dni #w spódnicy mówi Klaudia Halz, autorka bloga Haukotella.

 • Złość to coś złego?
  Może stać się ogromną siłą. Pozwala powiedzieć „Nie zgadzam się!”, „Myślę inaczej”. Daje napęd do walki. I naprawdę można nauczyć się dobrze z niej korzystać. Z Danutą Golec, psycholog, psychoterapeutką rozmawia Agnieszka Jucewicz.

Te oraz wiele innych ciekawych tekstów przeczytasz w sobotę 14 kwietnia w tygodniku "Wysokie Obcasy", dodatku "Gazety Wyborczej".