W sobotnim wydaniu "Wyborczej" czytelnicy znajdą "Magazyn Świąteczny", którego autorkami i bohaterkami są kobiety oraz - jak co sobotę - tygodnik "Wysokie Obcasy" i dodatek "The Wall Street Journal".

W "Wyborczej Kobiet" pokazujemy kobiecy punkt widzenia na świat. To, co inspiruje kobiety, jak rozwiązują problemy, skąd biorą siłę do zmieniania rzeczywistości. Dominika Wielowieyska napisze o tym, jak urządziłaby współczesną Polskę, a Anne Applebaum porozmawia z Dorotą Wysocką-Schnepf o nowej książce "Czerwony Głód" i sytuacji w polskiej polityce zagranicznej. W numerze przeczytamy także wywiad Justyny Dąbrowskiej z Magdaleną Tulli o tym, jak próbować rozpocząć dialog z bliskimi, którzy mają odmienne od nas poglądy polityczne, raport o życiu kobiet w Polsce i poradnik, jak nie dać się wiosennemu przemęczeniu.

Redakcja "Wysokich Obcasów" przygotowała dla czytelniczek rozmowę z Rossy de Palmą, muzą Almodovara, o jej nowym filmie oraz opowieści naukowczyń zajmujących się badaniem Archiwum Ringelbluma - podziemnego archiwum getta warszawskiego. Każda z badaczek przedstawi jedną z kobiet związanych z grupą Oneg Szabat. Zainteresowani psychologią będą mogli przeczytać rozmowę z prof. Bogdanem de Barbaro, który opowie Agnieszce Jucewicz, czym jest dobra i zła pokora.

 

"Wyborcza Kobiet" w sobotę 3 marca.

Cena "Gazety Wyborczej" , w tym "Wysokich Obcasów" i dodatku "The Wall Street Journal" to 7,99 zł (w tym 8% VAT).

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem