Nasze bohaterki to zbiór wybitnych jednostek, które dzięki sile charakteru, inteligencji czy charyzmie wdrapały się na olimp biznesu, polityki albo literatury. I z jego szczytu rządzą dziś światem - pisze we wstępie Karolina Jaroszewicz, szefowa wydań specjalnych "Gazety Wyborczej".

W magazynie czytelnicy znajdą opisy 35 najważniejszych kobiet minionego roku - skąd pochodzą, jak znalazły się tam, gdzie są teraz, co musiały poświęcić, co daje im siłę i jakie są ich słabości. W wydaniu redakcja przedstawia sylwetki ikon, liderek i wizjonerek.
„Ikony”
to m.in. aktorka Judi Dench, pisarka Zadie Smitoraz prowadząca popularny w USA talk show Ellen DeGeneres.
W rozdziale „Liderki” zostały przedstawione sylwetki, m.in. kanclerz Niemiec Angeli Merkel, doradczyni prezydenta USA Kellyanne Conway oraz królowej Jordanii Ranii.
W dziale „Wizjonerki” czytelnicy znajdą portrety m.in. pisarki Margaret Atwood, szefowej operacyjnej Facebooka Sheryl Sanberg oraz prezeski YouTube Susan Wojcicki.

Czytelnicy poznają też historie m.in. Brigitte Macron, Pierwszej Damy Francji, którą jedni kochają, a inni uważają za „lalkę Barbie w trakcie menopauzy”;  Kate Middleton, która wolność swojej rodziny ceni bardziej niż dworskie oficjałki; Tsai Ing-wen nazywanej Tajwańską Merkel czy Taylor Swift; która przekonuje, że „silne kobiety nie muszą zachowywać się po męsku (...), żeby coś osiągnąć".

Magazyn „Światem rządzą kobiety" dostępny w punktach sprzedaży prasy do 30 kwietnia 2018 roku.

Cena magazynu: 9,99 zł (w tym 8% VAT)

Specjalne wydanie Wysokich Obcasów możesz zamówić na kulturalnysklep.pl oraz pod numerem telefonu (22) 555 44 00.