Przegapiłeś dodatek "Gazety Wyborczej" a bardzo chcesz go mieć?

Dodatki do "Gazety Wyborczej" można zamówić na kulturalnysklep.pl oraz pod numerem telefonu (22) 555 44 00. Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 17.00

Na okładce kalendarza – wyborem czytelników – są mazurki, bardzo pokojowe i towarzyskie ptaszki, które Adam Wajrak uchwycił w swoim ogrodzie.

Oryginalny kalendarz, z autorskimi fotografiami Adama Wajraka, to nie lada gratka nie tylko dla przyrodników, miłośników i koneserów oryginalnych zdjęć polskiej fauny. To także niezwykły prezent dla wszystkich estetów, którzy lubią cieszyć wzrok pięknymi obrazami przyrody.

Jakie zwierzaki będą nam towarzyszyć w 2018 roku? Jaka historia wiąże się z każdym zdjęciem? Obrazowy szkic każdego miesiąca przygotował sam autor zdjęć. I tak na początku roku powitają nas naburmuszone jemiołuszki. "Ptaki, które każdej zimy przybywają do nas z Rosji i ze Skandynawii, siedzą sobie na naszej lipie. To drzewo obrośnięte jest jemiołą, której owoce są ich przysmakiem."

JemiołuszkiJemiołuszki A.Wajrak

W kolejnych miesiącach pojawią się dobrze znane żubry, łosie, lisy, dzięcioły, bociany czy jelenie ale też mniej znane ale niezwykle urokliwe włochatki, grzebiuszki i czeczotki.

CzeczotkaCzeczotka Fot. Adam Wajrak

Pobierz zdjęcia z kalendarza

Partner kalendarza:

logo Fjall Ravenlogo Fjall Raven red.