W sobotę 2 września ukaże się "Wyborcza na Koniec Lata", specjalne 48-stronicowe wydanie "Magazynu Świątecznego".

W specjalnym wydaniu "Wyborczej na Koniec Lata" opublikujemy nieznany do tej pory list z 1938 roku 15-letniej wówczas Wisławy Szymborskiej. Młoda noblistka pisała o swoich spostrzeżeniach z wakacji w Białowieży. Przeczytacie o nich w notatkach sporządzonych podczas tego pobytu.

W numerze również rozmowa Michała Nogasia z innym noblistą Orhanem Pamukiem, fragment 5. części „Millenium” oraz fragmenty dzienników Jerzego Pilcha.

Koniec lata oznacza rozpoczęcie nowego roku szkolnego, dlatego w wydaniu specjalnym „Gazety Wyborczej” dużo uwagi poświęcimy edukacji. Do dyskusji na temat tego, czy lekcje powinny zaczynać się już o ósmej rano zaprosi Dariusz Kortko. Olga Woźniak z działu Nauka zdemaskuje pseudopedagogiczne mity, według których nauczyciele oceniają uczniów. Będzie można przeczytać też o tym, jak uczą w Finlandii, i jakie jedzenie przygotowywać dzieciom do szkoły.

Na szczególną uwagę zasługuje rozmowa Michała Olszewskiego z księdzem Adamem Bonieckim oraz psychologiczny tekst o końcach i początkach - jak sobie radzić z tym, że nic już nie będzie takie samo. W wydaniu specjalnym znajdzie się także materiał o tym, jak można dziś pomóc ofiarom nawałnicy w Borach Tucholskich.

Redaktorzy „Magazynu Świątecznego” pokażą, jak Putin rządzi z Kremla całym światem. O relacjach polsko-francuskich w dobie rządów prezydenta Macrona również w specjalnym wydaniu "Magazynu Świątecznego".

Krótką przerwę w czytaniu zapewnią krzyżówki i łamigłówki.


Cena specjalnego wydania „Magazynu Świątecznego” to 7,99 zł.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem