Mimo że świat przeżywa regres, są rzeczy, których cofnąć się nie da. Jest siła, której się nie da zahamować - siła kobiet - piszą we wstępie Paulina Reiter i Ewa Wieczorek, redaktorki naczelne „Wysokich Obcasów" i „Wysokich Obcasów Extra".

W magazynie czytelnicy znajdą historie 25 najważniejszych kobiet 2016 roku - skąd pochodzą, jak znalazły się tam, gdzie są teraz, co musiały poświęcić, co daje im siłę i jakie są ich słabości. Czytelnicy poznają historie m.in. Michelle Obamy, która być może za cztery lata będzie idealną kandydatką na najważniejszą prezydentkę świata, Yuriko Koike - nowej burmistrzyni Tokio, Christine Lagarde - głównej finansistki Europy, Theresy May - premier Wielkiej, choć już nie unijnej, Brytanii czy Kathy Niakan, która zajmuje się genetycznym modyfikowaniem ludzkich embrionów.

Poszukajcie silnych kobiet, aby się z nimi zaprzyjaźnić, uczyć się od nich, współpracować z nimi, wspierać je, by dać się oświecić - mówiła Madonna po odebraniu tytułu Kobiety Roku 2016 magazynu „Billboard". Redakcja „Wysokich Obcasów" odpowiada: Znajdziecie je u nas.

Magazyn „Światem rządzą kobiety" będzie dostępny w punktach sprzedaży prasy do 3 kwietnia.

Cena magazynu: 9,99 zł (w tym 8% VAT)

Specjalne wydanie Wysokich Obcasów możesz zamówić na kulturalnysklep.pl oraz pod numerem telefonu (22) 555 44 00.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji o najważniejszych kobietach 2016 roku.