Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Aplikacja randkowa Planeta Singli po raz pierwszy pojawiła się 2016 r. w uroczej komedii z Agnieszką Więdłochą (nieśmiała nauczycielka muzyki Ania) i Maciejem Stuhrem (prowadzący talk-show arogancki celebryta Tomek). Co prawda oni nie poznali się przez internet, tylko przypadkiem w restauracji, ale to był początek ich burzliwej znajomości zawodowej, w której aplikacja była bardzo ważna. Ania umawiała się przez nią na randki, o których Tomek robił skecze w programie. Nie przepadali za sobą, ale w końcu pokochali się. Przez kolejne dwie części śledziliśmy ich powroty i rozstania, które doprowadziły w końcu do szalonego ślubu w rodzinnej miejscowości Tomka.

 

Serialową antologię „Planeta Singli. Osiem historii" łączy z tamtą serią tylko nazwa aplikacji. Poznamy nowe historie osób umawiających się na randki przez internet. Niektóre będą o poważnym poszukiwaniu miłości, inne o romansach, zauroczeniu, a jeszcze inne o odnajdywaniu czułości w stosunku do samego siebie. I co ważne – finały nie są oczywiste.

Każdy odcinek jest odrębną opowieścią, zrealizowaną przez innego reżysera i scenarzystę/tów. Obsada także jest inna (wystąpiło w sumie ponad 160 aktorów). Łączy je lekkość, humor, a często wzruszenie. W tej antologii każdy znajdzie coś dla siebie, a my chcemy wam to ułatwić. Sprawdźcie, która historia już na początku może być wam bliska.

>> Rozwiąż PSYCHOTEST: Który z odcinków "Planety singli. Osiem historii" pokochasz najbardziej?

Historia pierwsza: Zjazd absolwentów
reżyseria Aleksandra Terpińska, scenariusz Aleksandra Parnowska-Ramsey

Klara (Izabela Kuna) i Rafał (Bartłomiej Topa) z pozoru mają wszystko. Dorosłego syna, który właśnie poleciał na studia do Berlina, piękny dom, kariery i związek, który trwa od liceum. I nagle Rafał oświadcza, że odchodzi. Problemem staje się licealny zjazd absolwentów, na który mieli pójść razem. Klara nie zamierza odpuszczać i dzięki Planecie Singli planuje wywołanie w mężu zazdrości. Czy to zadziała tak, jak zakładała?

Kadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Klara (Izabela Kuna)Kadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Klara (Izabela Kuna) CANAL+/Paweł Drabik

Historia druga: Grzesznica
reżyseria Julia Kolberger, scenariusz Łukasz Światowiec

Mieszkająca na Śląsku nauczyciela Kasia (Hanna Konarowska-Nowińska) poznaje na Planecie Singli Rafała (Filip Pławiak). Dziewczyna czuje, że to może być to. Ale ma być świadkową na tradycyjnym góralskim weselu swojego brata. I jest w szoku, kiedy na uroczystości niespodziewanie spotyka mężczyznę, z którym kiedyś spędziła jedną noc.

Kadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Kasia (Hanna Konarowska-Nowińska) i Rafał (Filip Pławiak)Kadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Kasia (Hanna Konarowska-Nowińska) i Rafał (Filip Pławiak) CANAL+/Paweł Drabik

Historia trzecia: Test
reżyseria Aleksander Pietrzak, scenariusz Błażej Dzikowski

Ela (Marianna Linde) to niezwykle uzdolniona chemiczka, która nigdy nie miała czasu na randki. Kiedy dostaje upragniony awans, loguje się na Planetę Singli i wymyśla test, który ma zaoszczędzić jej mnóstwa czasu na pierwszych randkach. Problem pojawia się, gdy trafia na Adama (Mateusz Damięcki), a on pokazuje jej ułomność wymyślonego systemu.

Kadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Ela (Marianna Linde) i Adam (Mateusz Damięcki)Kadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Ela (Marianna Linde) i Adam (Mateusz Damięcki) CANAL+/Paweł Drabik

Historia czwarta: Usłysz mnie
reżyseria Maciej Kawalski, scenariusz Jules Jones

Pierwsza z trzech zagranicznych historii. Tomáš (Zdenek Piškula) mieszka w Pradze, jest utalentowany muzycznie, ale pracuje w sklepie z instrumentami. Umawia się na Planecie Singli na randkę z cierpiącą na mizofonię (nadwrażliwość na niektóre dźwięki) Polką Pauliną (Zofia Wichłacz). Jeśli ta relacja ma się udać, to będzie wymagała od nich poświęcenia.

Kadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Tomáš (Zdenek Piškula) i Paulina (Zofia Wichłacz)Kadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Tomáš (Zdenek Piškula) i Paulina (Zofia Wichłacz) CANAL+/Jan Mudra

Historia piąta: Dystans
reżyseria Kuba Czekaj, scenariusz Abelard Giza, Szymon Jachimek

Kolejna zagraniczna historia. Nastoletni Bartek (Vitalik Havryla) w tajemnicy przed rodzicami wyrusza do Wiednia, by w końcu na żywo poznać swoją internetową miłość. Podróż jest pełna perturbacji, ale chłopak nie rezygnuje, choć nie ma pewności, kogo tak naprawdę spotka na miejscu.

Kadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Odcinek piąty: DystansKadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Odcinek piąty: Dystans CANAL+/Paweł Drabik

Historia szósta: Detektor
reżyseria i scenariusz Michał Chaciński

Ewa (Masza Wągrocka) z Planety Singli korzysta od jakiegoś czasu i wydaje się jej, że rozgryzła już każdego faceta. Randka z Jackiem (Antoni Królikowski) nie wzbudza w niej żadnych podejrzeń, dopóki w restauracji nie zjawia się policja. A kobieta musi spędzić noc w komisariacie na przesłuchaniu w charakterze – no właśnie – świadka czy współoskarżonej?

Kadr z serialu 'Planeta singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Ewa (Masza Wągrocka) i Jacek (Antoni Królikowski)Kadr z serialu 'Planeta singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Ewa (Masza Wągrocka) i Jacek (Antoni Królikowski) CANAL+/Paweł Drabik

Historia siódma: Władek i Halinka
reżyseria Mateusz Głowacki, scenariusz Abelard Giza, Szymon Jachimek

Władek (Witold Dębicki) jest wdowcem. Profil na Planecie Singli zakłada mu wnuczek. Poznaje tam przebojową Halinkę (Maria Maj), która doskonale wie, czego chce od życia. Para rozpoczyna pełen namiętności romans, który nie wszystkim się podoba. W końcu wiele miłosnych konwenansów dotyczy właśnie dojrzałej miłości.

Kadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Halina (Maria Maj) i Władek (Witold Dębicki)Kadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Halina (Maria Maj) i Władek (Witold Dębicki) CANAL+/Paweł Drabik

Historia ósma: Noc w Amsterdamie
reżyseria i scenariusz Michał Marczak

Ostatnia zagraniczna historia, tym razem z Holandii. Jan (Jan Sobolewski) przyjeżdża do Amsterdamu w delegację i zawala biznesową prezentację. Wieczorem wraz z kolegami zapija porażkę i świętuje swoje urodziny. Po kilku głębszych znajomi zakładają mu fałszywy profil na Planecie Singli i umawiają go z piękną Sylvie (Sallie Harmsen).

Kadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Sylvie (Sallie Harmsen) i Jan (Jan Sobolewski)Kadr z serialu 'Planeta Singli. Osiem historii'. Na zdjęciu: Sylvie (Sallie Harmsen) i Jan (Jan Sobolewski) CANAL+/Paweł Drabik

__________________________

"Planeta Singli. Osiem historii"

antologia obyczajowo-komediowa, Polska 2021
odc. 1./8 „Zjazd absolwentów", piątek 21:00  CANAL+ Premium
powt. niedziela 21:30, wtorek 21:00
oraz w CANAL+ online
nowe odcinki w każdy piątek
__________________________

Więcej informacji o serialu i innych produkcjach CANAL+ znajdziesz w serwisie JA+ rozrywka

<<<REKLAMA>>> CANAL+ online - multiserwis streamingowy - seriale, filmy, sport

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.