Zapraszamy ośrodki pomocy społecznej, zespoły opieki długoterminowej, organizacje pozarządowe, parafie i inne organizacje do współtworzenia lokalnych centrów wolontariatu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Osoby niesamodzielne ze względu na wiek lub chorobę, wymagające stałej opieki - przybywa ich w całej Polsce z każdym rokiem. Część z nich może liczyć na rodziny, część zdana jest na pomoc instytucji i organizacji. Ale żadna z nich nie może działać bez ludzi, którzy chcą innym ludziom pomóc. Choćby przez kilka godzin w tygodniu czy miesiącu. To do nich kierowane są od dwóch lat działania Fundacji Agory „Po starej znajomości - pomóż swoim rodzicom”.

W tym roku prowadzimy je wraz z Fundacją Hospicyjną w Gdańsku organizującą kampanię "Opiekun rodzinny - samotny  bohater?". Wspólnie zapraszamy do udziału w projekcie, którego celem jest tworzenie i rozwój lokalnego wolontariatu opiekuńczego w 20 miejscowościach w Polsce. Do współpracy zapraszamy ośrodki pomocy społecznej, zespoły opieki długoterminowej, organizacje pozarządowe, parafie i inne organizacje, które poprzez zaangażowanie lokalnych społeczności chcą zapewnić wsparcie osobom niesamodzielnym ze względu na wiek lub chorobę. Odbiorcami pomocy będą również opiekunowie rodzinni potrzebujący wytchnienia od codziennego sprawowania opieki nad swoimi bliskimi niesamodzielnymi w domach.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Termin zgłoszeń mija 10 marca. Szczegółowe informacje na temat planowanych działań oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania znajdują się na stronie: wolontariatopiekunczy.pl

Na pytania odpowiadamy pod adresem: wolontariatlokalny@agora.pl

Zapraszamy do udziału w projekcie!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem