Magazyn "Tydzień w Europie" to subiektywny przegląd tygodnia widziany z perspektywy Europejczyków. Co ważnego do odnotowania wydarzyło się w ubiegłym tygodniu w polityce, gospodarce, kulturze?
W tym odcinku znajdziecie m.in. reportaż o tym, jak Ukraińcy zachęcają wrogów do złożenia broni. Uruchomili całodobową infolinię dla Rosjan, którzy chcą się poddać. Dzwoni około stu osób dziennie, głównie mężczyźni, ale też ich żony i matki. W magazynie także o tym, dlaczego Ukraina tak bardzo potrzebuje teraz czołgów Leopard 2. W jedenastym miesiącu rosyjskiej inwazji ponad 50 państw dyskutowało w Ramstein na temat pilnych dostaw uzbrojenia dla Ukrainy.
Wraca też temat energii odnawialnej w Europie – tym razem przyglądamy się energii wiatrowej. W ramach poleceń kulturalnych udajemy się do francuskiego Hawru, by zobaczyć perłę tamtejszej architektury.
(odcinek dostępny do 20 lutego 2023)
Pozostałe filmy ARTE.TV są dostępne POD TYM LINKIEM.
"Tydzień w Europie" to nowy magazyn informacyjny w wersji wideo dostępny co poniedziałek na Wyborcza.pl. Nagrania przygotowane przez kanał kulturalny ARTE przedstawiają europejskie wiadomości tygodnia w swobodnym tonie. 15-minutowe odcinki omawiają ważne informacje polityczne, gospodarcze, społeczne oraz kulturalne. W magazynie pojawiają się też rozmowy z dziennikarzami, reportażowe nagrania z miejsc zdarzeń i polecenia redakcji ARTE. Magazyn można oglądać na ARTE.TV i Wyborcza.pl, a także na platformach innych partnerów projektu – obok "Wyborczej" są nimi "El Pais", "Le Soir", "Internazionale", "Kathimerini" i Telex. Dzięki temu ważne, bieżące informacje dotyczące Europy mogą docierać do szerokiego grona odbiorców aż w ośmiu wersjach językowych.
Program ARTE "Tydzień w Europie" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania przygotowawczego Europejskie Platformy Medialne.
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze
Odysłać na zaplecze do robót w ramach reperacji.
Przejmować sprzęt i wbijać w glebę tych co nie chcieli sie poddać.
Rozpad Rosji się już zaczął.
przecież pisdy planowały budowę muru na granicy polsko-ukraińskiej tylko zaskoczył ich ich własny elektorat
czyli zjazd klakierów putina w Warszawie w listopadzie 2021 to był proukraiński?
Gdzie powiedział?
Powielanie ruskiej propagandy?
... i trafiła aż do Wielkopolski.