"Coraz częściej zdarzają się ataki na reporterów ze strony polityków i to nie jest przypadek. To jest świadoma gra. Władza nie chce, żeby patrzeć jej na ręce". Justyna Dobrosz-Oracz, dziennikarka i reporterka sejmowa "Gazety Wyborczej", otrzymała nagrodę przyznawaną przez "Magazyn VIP". Tytułem VIP-a corocznie uhonorowani zostają ludzie mediów, aktorzy, muzycy i przedsiębiorcy - osobowości z wyjątkowym dorobkiem zawodowym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- To trochę wygląda jak Oscar, statuetka, o której marzyłam jako dziecko. Każde wyróżnienie to zastrzyk pozytywnej energii, chociaż ja się absolutnie nie czuję jak VIP. Raczej jak Syzyf, który codziennie wtacza kamień, a on spada. Ale dopóki wystarczy mi sił, będę wtaczała ten kamień, bo mi nie jest wszystko jedno - mówiła Justyna Dobrosz-Oracz po otrzymaniu statuetki "VIP 2022". 

I jak podkreśliła: "szczególnie teraz, gdy dziennikarze nie tylko muszą docierać do prawdy, ale także i może przede wszystkim o nią walczyć. Ona sama się nie obroni. Niestety". I dodała: Coraz częściej zdarzają się ataki na reporterów ze strony polityków i to nie jest przypadek. To jest świadoma gra. Władza nie chce, żeby patrzeć jej na ręce.

Reporterka polityczna "Gazety Wyborczej" przypomniała, że sama była ostatnio atakowana i obrażana przez czołowych polityków obecnej władzy.

Ale jak ktoś myśli, że wyzwiska mnie zatrzymają, to się grubo myli. Wszystkim obiecuję, że będę miała szeroko oczy otwarte w każdej politycznej konstelacji - oświadczyła

Decyzją kapituły „Magazynu VIP", składającej się z laureatów poprzedniej edycji, czytelników i dziennikarzy, statuetką VIP 2022, postanowiono w tym roku uhonorować Justynę Dobrosz-Oracz. Dziennikarkę "Gazety Wyborczej".

Justyna Dobrosz-Oracz: Bo mi nie jest wszystko jedno

TUTAJ ZOBACZYSZ WIDEO!

14 października w warszawskim hotelu Sheraton po raz dziesiąty odbyła się Gala VIP. Coroczne wydarzenie z udziałem przedstawicieli biznesu, samorządu, ochrony zdrowia i kultury. Podczas gali wręczane są statuetki przyznawane przez „Magazyn VIP" nagrodzonym ludziom sukcesu.

Dotychczas nagrodę "Magazynu VIP" otrzymali m.in.: Barbara Krafftówna, Franciszek Pieczka, Jan Englert, Wojciech Pszoniak, Janusz Gajos, Janina Ochojska, Krzysztof Penderecki, Grzegorz Miecugow.

Justyna Dobrosz-Oracz z nagrodą "VIP 2022"

Justyna Dobrosz-Oracz jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka polityczna od 1998 roku. Karierę zawodową zaczynała w Teleexpressie. W latach 2010 - 2016 była główną reporterką Wiadomości TVP. Od 2007 roku prowadząca programów publicystycznych Telewizji Polskiej: "Z refleksem", "Kwadrans po ósmej" i "Polityka przy kawie".

"VIP 2022". Dziennikarka polityczna "Gazety Wyborczej" nagrodzona

Od 2016 roku związana z "Gazetą Wyborczą". Jest redaktorką działu Kraj. Codziennie na Wyborcza.pl pojawiają się jej reportaże wideo z Sejmu. W tym słynne pościgi za ludźmi władzy.

Jej cykl wywiadów "I kto tu rządzi" na stronie Wyborcza.pl był nominowany do nagrody Best Stream Awards w kategorii publicystka. Regularnie zapraszana jest jako komentatorka bieżącej polityki do telewizyjnych programów publicystycznych. Sama o sobie mówi, że jest uzależniona od polityki, a Sejm zna jak własną kieszeń

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Żelazne nerwy.
  Celowanie w czułe punkty tkanki władzy. Snajperska dokładność.
  Jednym słowem.
  Mistrzyni!
  @krynolinka
  Uważaj z tą "snajperską dokładnością", bo Janóż Kowalski poczuje się zagrożony...
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @zwinka1
  Taki Suski od zera. Piertoli to co niby zeru nie wypada. Premierem przecież nie zostanie. Świnią już był.
  I świnią już zawsze będzie. Ale co zarobił to jego.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nagroda dla pani Justyny jak najbardziej zasłużona. Jako czytelnik i widz bardzo Pani dziękuję i gratuluję wyróżnienia.
  już oceniałe(a)ś
  108
  0
  Serdeczne gratulacje. I życzenia nieustającej hyżości w nogach żeby uciekających pisowców mogła Pani dogonić. A tak na serio to mniej chamstwa
  @marcin73r
  Ze strony polityków oczywiscie
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  Wielkie gratulacje Pani Justyno, i mocarne podziekowania!
  już oceniałe(a)ś
  79
  0
  Pościgi, fortele i zasadzki zastawiane przez panią Justynę na pisowskich stulejarzy są lepsze niż te w filmach akcji. Klasa i odwaga w zestawieniu z flejtuchowatym wieśniactwem pomazańców suwerena. Miejmy nadzieję, że w końcu się uda ich wszystkich z sejmu wypędzić.
  już oceniałe(a)ś
  65
  0
  W pełni zasłużona nagroda! Szacunek za dziennikarską rzetelność i dociekliwość. Proszę o więcej!
  już oceniałe(a)ś
  63
  1
  Pani Justyna jest po prostu wspaniala. Osobniki zaludniajacy stajnie w której Ona pracuje musza wibrowac ze strachu gdy sie do nich zbliza. Objawia sie to zwykle ich chamstwem.
  Oby wytrzymala jeszcze dlugo w tej strasznej atmosferze. Gratulacje.
  już oceniałe(a)ś
  55
  0
  Gratuluję. Ta nagroda się pani należała. Wierzę, że będzie taka jak pani obiecała - czyli oczy szeroko otwarte, bez względu na konstelacje partyjne. ?
  już oceniałe(a)ś
  56
  1