Solidarna Polska uderza w ministrów negocjatorów KPO. - Gdyby Buda był notariuszem, to bałbym się, że sprzedał mi szopę zamiast domu - mówi rzecznik Solidarnej Polski o szefie resortu rozwoju. Ziobryści oskarżają otoczenie premiera o szerzenie fałszywych informacji. Mateusz Morawiecki zapewnia, że Solidarna Polska znała kamienie milowe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

TUTAJ ZOBACZYSZ WIDEO:

Od weekendu ziobryści próbują się odciąć się od zobowiązań własnego rządu wpisanych do Krajowego Planu Odbudowy. Twierdzą, że nie akceptowali wprowadzenia podatku od emisji pojazdów spalinowych (przewidują dramat polskich rodzin), pełnego oskładkowania umów czy zmiany regulaminu Sejmu. – Tych rozwiązań nie było. Nie były konsultowane – powtarzali politycy na konferencji prasowej w Sejmie.

KPO. Partia Ziobry zarzuca "szerzenie nieprawdy"

Inną wersję przedstawia premier. – Wszystkie wskaźniki, cele i kamienie milowe zostały przyjęte 30 kwietnia 2021 roku przez całą Radę Ministrów. Wszyscy, którzy wtedy zapoznali się z dokumentem, doskonale wiedzą, co w nim jest – przekonuje Mateusz Morawiecki.

Ziobryści utrzymują, że "dokument w finalnym brzmieniu nie był przyjmowany przez rząd". Solidarna Polska uderzyła w otoczenie Mateusza Morawieckiego. Oskarża ministrów Grzegorza Pudę (szef resortu funduszy i polityki regionalnej) oraz Waldemara Budę (szef resort rozwoju i technologii) o szerzenie nieprawdy i wprowadzanie opinii publicznej w błąd.

Od kilku dni władza zaprzecza, że rząd zobowiązał się na przykład do ustanowienia wyższej opłaty rejestracyjnej dla samochodów spalinowych oraz podatku od własności aut spalinowych. – Pytanie, co pan Waldemar Buda podpisał. Gdyby był notariuszem, to bałbym się, że mi sprzedał szopę zamiast domu. Jeżeli nie wiedział, co podpisał – mówił na konferencji wiceminister klimatu Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski. Nie wyjaśnił, dlaczego jego partia obudziła się teraz, skoro aneks do KPO był negocjowany w Brukseli od kilku miesięcy.

---

Realizacja wideo: zdjęcia i montaż Matylda Wierietielny

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jeszcze nigdy Polska nie miała tak wybitnych, wręcz genialnych ludzi u steru państwa. Pan Naczelnik Kaczyński zesłany nam Polakom przez Ducha Świętego, dostał w Darze od Panienki Jasnogórskiej panów Morawieckiego, Sasina, Sobonia i Suskiego, zostali oni dodatkowo wsparci przez pana Ministra Ziobro i jego KaKaO. Dzięki nim wszystkim nasz piękny kraj osiąga szczyty i zaszczyty, ludzie rosną w siłę a Polska dostaje żytniej. Chwała Panu na Wysokościach. Niech żyje 22-Lipca daw.E.Wedel. Niech żyje 1-Maja. Niech żyje 4-Lutego i 13-Marca. Niech żyje Centralna Narodowa Fabryka Parasoli im. rotmistrza Kozietulskiego!!!
  @korab1
  :-))))
  oko.press/marcin-romanowski-opus-dei-pracownia-liderow-prawa/
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @M.K.Zet
  Przeczytasz i poznasz kuźnię tej wybitności
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @korab1
  do ostatniego życzenia...
  i przeciek wiślany
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @korab1
  Tacy ludzie u steru jakie spoleczenstwo. To spoleczenstow, a przynajmniej jego duza czesc, obraja sobie jezusa za krola a jego mame za krolowa.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ziobro to dureń. Zjadłby własną kupę mówiąc, że to deser gdyby opłacio mu się to politycznie. Wyższe opłaty za trujące samochody są ok. to tak jak wyższa składka na ubezpieczenie dla jeżdżących niebezpiecznie.
  już oceniałe(a)ś
  49
  0
  Panowie się bawią, a złotówka traci dziennie ~1%.
  @narwik
  A giełda jeszcze więcej.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  jąkała ZERO chce się odegrać na kaczorze kosztem POLSKI czy WY tego nie widzicie?
  @tyran
  I nad czyim losem mam się wzruszyć? zera czy tego drugiego?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Mam nadzieję ,że tego MATOŁA widzę ostatni raz na scenie politycznej . Chyba już Polacy zmądrzeli i widzą co to za kreatura intelektualna i estetyczna .
  już oceniałe(a)ś
  31
  0
  Zero to zero, co tu komentować?
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  Ziobro - krynicki nicpoń z niedoborem jodu.
  @raz1dwa2trzy3
  I mózgu.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Noże ! Dajcie im niże ! Nie h się ci zdrajcy i złodzieje wreszcie pozabijają
  już oceniałe(a)ś
  21
  0