Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"120 minut muzyki na granicę". Koncert charytatywny dla Fundacji Ocalenie i Grupy Granica. Oglądaj na żywo! 

- Nasz koncert to wezwanie do powstrzymania się od przemocy i udzielenie wsparcia osobom, które znalazły się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. To apel o ludzką solidarność. To nasz wspólny wyraz wsparcia, apel o natychmiastową pomoc humanitarną i zaprzestanie przemocy - tłumaczą organizatorzy. 

W koncercie w gdańskiej Kolonii Artystów udział biorą: Bartek Borzeszkowski, Szymon Burnos, Ziemowit Klimek, Max Kohyt, Konstanty Kostka, Maja Miro, Katarzyna Podpora, Resina, Alicja Sobstyl, Oskar Tomala, Mikołaj Trzaska. 

Artyści zagrają osiem 15-minutowych minikoncertów, wykonywanych solo lub w duecie, składających się na 120-minutową kompozycję, tworzoną z myślą o osobach uwięzionych na granicy. Koncert jest biletowany (50 zł), a całkowity dochód zostanie przeznaczony na działania Fundacji Ocalenie i Grupy Granica. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.