Mikołaj Trzaska, Max Kohyt, Oskar Tomala i inni - artyści skrzykują się, by pomóc fundacjom, pracującym na granicy polsko-białoruskiej. Zagrają osiem setów, które złożą się na jedną kompozycję, tworzoną z myślą o osobach uwięzionych na granicy. Muzyce na żywo potowarzyszy zbiórka pieniędzy. Oglądaj i pomagaj!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"120 minut muzyki na granicę". Koncert charytatywny dla Fundacji Ocalenie i Grupy Granica. Oglądaj na żywo! 

- Nasz koncert to wezwanie do powstrzymania się od przemocy i udzielenie wsparcia osobom, które znalazły się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. To apel o ludzką solidarność. To nasz wspólny wyraz wsparcia, apel o natychmiastową pomoc humanitarną i zaprzestanie przemocy - tłumaczą organizatorzy. 

W koncercie w gdańskiej Kolonii Artystów udział biorą: Bartek Borzeszkowski, Szymon Burnos, Ziemowit Klimek, Max Kohyt, Konstanty Kostka, Maja Miro, Katarzyna Podpora, Resina, Alicja Sobstyl, Oskar Tomala, Mikołaj Trzaska. 

Artyści zagrają osiem 15-minutowych minikoncertów, wykonywanych solo lub w duecie, składających się na 120-minutową kompozycję, tworzoną z myślą o osobach uwięzionych na granicy. Koncert jest biletowany (50 zł), a całkowity dochód zostanie przeznaczony na działania Fundacji Ocalenie i Grupy Granica. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
To jest naprawde zalosne, ze aby zarobic na bochenek chleba ta grupka weselnych chalturnikow musi szmacic sie w tak wulgarny sposob - plujac na wlasny kraj i stajac po stronie towarzysza Lukaszenki i Islamskich jihadis !...
już oceniałe(a)ś
0
3
Nikt na granicy z Bialorusia nie jest "uwieziony" !... Muzulmanie czaja sie po bialoruskiej stronie, ale w kazdej chwili moga wrocic do swojego hotelu w Minsku...
już oceniałe(a)ś
0
3
120 minut to splunięcie w twarz migrantom.
1380 minut i dwie przerwy to jest to.
już oceniałe(a)ś
0
4