Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

W konferencji wezmą udział także: Paweł Zalewski, poseł Koła Parlamentarnego Polska 2050, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, dyrektorka Instytutu Strategie 2050, oraz Ewa Kalbarczyk ze stowarzyszenia Polska 2050.

Oglądaj na żywo:

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej

Kilka tysięcy osób (według polskiego rządu 3-4 tysiące) zgromadziło się w poniedziałek na granicy polsko-białoruskiej, niedaleko przejścia granicznego w Kuźnicy. Po południu za pomocą drzew próbowały zniszczyć ogrodzenie powstrzymujące je przed przejściem na polską stronę. W odpowiedzi polska policja i Straż Graniczna użyły gazu łzawiącego.

W Polsce odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrami i szefami służb, by omówić sytuację na polsko-białoruskiej granicy. Wieczorem premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z premierami Litwy i Łotwy. Marszałek Elżbieta Witek wygłosiła orędzie, w którym zapowiedziała, że we wtorek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu poświęcone sytuacji na granicy. Straż Graniczna poinformowała o zawieszeniu ruchu na przejściu granicznym w Kuźnicy. 

Dziennikarze "Wyborczej" relacjonują na żywo to, co dzieje się na naszej wschodniej granicy. Bądź na bieżąco. Artykuł aktualizowany znajdziesz <<TUTAJ>>.

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.