Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

ZOBACZ WIDEO ROZMOWĘ Z AGNIESZKĄ HOLLAND:

Z Agnieszką Holland rozmawiała dziennikarka "Wysokich Obcasów" Katarzyna Węgrzyk. Wywiad możesz przeczytać również TUTAJ.

"Odzyskać normalność". XIII Kongres Kobiet

Agnieszka Holland będzie jedną z panelistek podczas XIII Kongresu Kobiet. W tym roku Kongresowi towarzyszy hasło: "Odzyskać normalność". 

W sobotę, 6 listopada spotykamy się w studio (streaming), pozostałe debaty - online (7-14 listopada). Wszystko zobaczymy na Facebooku i na stronach "Wysokich Obcasów".

W złym świecie nie ma dobrego życia. Naszym obowiązkiem jest bunt. Będziemy rozmawiać z buntowniczkami i zastanawiać się, jak możliwa jest egalitarna demokracja, jak możliwa jest inna polityka? Będziemy diagnozować sytuację kobiet w świecie, który im nie sprzyja: w pandemii, na rynkach pracy (co dalej z ustawą o równości płac?), w sferze prywatnej (przemoc seksualna). Zastanawiać się: Jak odbudować polską szkołę? Jak wierzyć poza Kościołem? Jak rządzą kobiety w samorządach? Na co wydajemy pieniądze? Porozmawiamy o seksie po pięćdziesiątce i cnotach niewieścich. W Dzień Niepodległości zajmować się będziemy "Uchodźcami - naszymi bliźnimi"; zastanawiać się, po co nam patriotyzm i co się dzieje z męskością (kryzys?). Zajmiemy się też transfeminizmem i ekofeminizmem.

Kongresowi towarzyszyć będzie bezpośrednia relacja ze szczytu klimatycznego w Glasgow i wielka debata "Czy kobiety uratują klimat".

Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie kongreskobiet.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.