Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

OGLĄDAJ NA ŻYWO:

- To jest kuracja szokowa. Nie pozostawia człowieka obojętnym. To jest historia hitleryzmu opowiedziana z perspektywy, z której do dzisiaj nikt jej nie opowiadał - mówił o książce Wielińskiego Adam Michnik, red. naczelny "Wyborczej". 

"Autorowi udało się przedstawić nowe, zaskakujące fakty i powiązania. Obsesyjna rywalizacja między żądnymi wpływów i chciwymi lekarzami Hitlera nigdy wcześniej nie została przedstawiona tak gruntownie i ekscytująco. Ta świetnie napisana, ważna książka łączy literaturę z historiografią" - napisał Martin Pollack, pisarz i dziennikarz.  

Bartosz T. Wieliński opisał rywalizację między lekarzami, którym Hitler bezgranicznie ufał: Karlem Brandtem i Theo Morellem. Pierwszy był lekarzem przybocznym, towarzyszył dyktatorowi w podróżach, w razie wypadku był gotowy operować w każdych warunkach. Drugi był jego lekarzem osobistym, znał sekretne wybryki organizmu Adolfa i wstydliwe tajemnice jego ciała. Łączyła ich niechęć i rywalizacja o względy „pacjenta A".  

Autor śledzi także losy wielu kluczowych postaci nazistowskiego środowiska medycznego. Pokazuje, jak karierowiczostwo, żądza władzy i poczucie bezkarności stworzyły państwowy program mordowania niepełnosprawnych intelektualnie dzieci, ludzi obciążonych chorobami dziedzicznymi, borykających się z nałogami lub padaczką i otworzyło drogę do bestialskich eksperymentów w obozach koncentracyjnych. 

Zapraszamy wszystkich do skorzystania ze specjalnej oferty zakupu książki Bartosza Wielińskiego „Wojna lekarzy Hitlera".

Kod rabatowy LEKARZE50 obniża cenę książki o 50%!

W serwisie publio.pl czeka na Was audiobook i ebook. A przez stronę kulturalnysklep.pl możecie kupić tradycyjne wydanie książki.

Kod jest ważny do 31 maja.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.