Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

TUTAJ ZOBACZYSZ WIDEO!

- Chcemy ewolucji, nie rewolucji. Białorusini to taki sam europejski naród jak Polacy albo Ukraińcy. Chcemy żyć w wolnym, demokratycznym i niepodległym kraju - tak mówił na otwarciu wystawy Aleś Zarembiuk, prezes fundacji Białoruski Dom w Warszawie

Na wystawie zostanie zaprezentowanych 66 prac 14 autorów. Są nimi: Yury Ledzian, Street Wind, Hanna Kruk, Hanna Murajda, 84n30, Anna Redko, Yana Vyrzhemkovskaya, Lilia Kvatsabaya, Marharita Tichanovic, Maxim Osipau, Alina Shulhouskaya, Gleb Kashtanov, Darya Trublina, Pasha Cas.

- Te prace emocjonalnie oddają atmosferę protestów, które trwają na Białorusi od 9 sierpnia 2020 roku, opowiadają o bohaterach i katach białoruskiej rewolucji, zbrodniach reżimu i szlachetnych czynach Białorusinów, którzy się nie bali i kontynuują swoją walkę - czytamy w zaproszeniu organizatorów wystawy.

Terror na Białorusi

"Przebudzenie Białorusi". Wystawa w Białoruskim Domu w Warszawie

W Białoruskim Domu w Warszawie można zobaczyć legendarne, bo publikowane w znanych czasopismach obrazy, plakaty, kolaże. Wysyłano je jako pocztówki do więźniów politycznych, ich projekcje wyświetlano na budynkach i domach mieszkalnych, były malowane na ścianach, wywieszane jako plakaty na protestach. "Przebudzenie Białorusi” to wystawa poświęcona wydarzeniom społeczno-politycznym, które dzieją się obecnie na Białorusi. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.