Polska i światowa premiera książki Billa Gatesa "Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy". Z tej okazji Bill Gates udzielił wywiadu Dorocie Wysockiej-Schnepf ("Gazeta Wyborcza") i Piotrowi Kraśce (TVN 24). Rozmowa wideo dostępna będzie od 25.03 (czwartek) od godz. 7:00 na Wyborcza.pl
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rozmowa z Billem Gatesem dotyczyć będzie głównie zagadnień związanych z jego książką „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy”. Podczas wywiadu padły pytania m.in. o konieczność redukcji emisji gazów cieplarnianych do zera, znaczenie energii jądrowej i biopaliw w tym procesie, nieuchronności globalnych zmian w przemyśle, roli polityków i państw wysoko rozwiniętych w trudnym przedsięwzięciu ratowania Ziemi.

Poruszono także wątki związane z energetyczną i ekologiczną sytuacją Polski, m.in. wycinką lasów i zanieczyszczeniem powietrza. Bill Gates odniósł się także do problemów, jakie na świecie wywołała pandemia COVID-19, oraz jej dalszych spodziewanych skutków.

„Nie widzę problemu w tym, że ludzie mnie atakują, bo potrzebujemy otwartego dialogu, potrzebujemy wolnej prasy i głosów mówiących: halo, czy może jest inny sposób na rozwiązanie tego problemu? Więc nie boję się, że ktoś mnie urazi, gdy wkroczę w publiczną dyskusję na ten temat” – mówi Bill Gates, zapytany o to, czy obawia się obwiniania za katastrofę klimatyczną, którą zapowiada, analogicznie do obwiniania go za pandemię COVID-19, którą przewidział. 

Według Billa Gatesa tylko całkowite zatrzymanie emisji gazów cieplarnianych może uratować świat przed katastrofą. Jego książka „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy” prezentuje jego plan oraz wezwanie do działania.

Wywiad Billa Gatesa dla „Gazety Wyborczej” i TVN 24

16 lutego br. nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się w Polsce, wraz z równoczesną premierą światową, książka Billa Gatesa „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy”.

Bill Gates udzielił z tej okazji wywiadu Dorocie Wysockiej-Schnepf („Gazeta Wyborcza”) i Piotrowi Kraśce (TVN 24). Rozmowa wideo, w której omawiane są również wątki związane z Polską, dostępna będzie od 25.03 (czwartek) od godz. 7:00 na Wyborcza.pl .

Dla prenumeratorów serwisu dostępna będzie również wersja tekstowa wywiadu online, a wraz z nią kod rabatowy na książkę i ebook -50%.

Jedyny w Polsce, ekskluzywny wywiad z Billem Gatesem!, Redakcja Wideo
Jedyny w Polsce, ekskluzywny wywiad z Billem Gatesem!, Redakcja Wideo  redakcja

Najciekawsi rozmówcy, najważniejsze tematy. Kup prenumeratę już dziś na Wyborcza.pl/prenumerata 

Książka Billa Gatesa

Wywiad został zrealizowany przez partnerów medialnych: Wyborcza.pl oraz TVN 24 GO przy współpracy z Wydawnictwem AGORA.

O książce Billa Gatesa:

Ta książka to owoc dziesięciu lat badań nad przyczynami i skutkami zmian klimatycznych. Bill Gates w poszukiwania sposobów na powstrzymanie katastrofy ekologicznej zaangażował ekspertów fizyki, chemii, biologii, inżynierii, politologii i finansów. Wniosek z ich badań jest jeden: musimy dążyć do zredukowania emisji gazów cieplarnianych, do zera! Jak tego dokonać? Bill Gates, specjalista od urzeczywistniania nowych idei, przede wszystkim przedstawia konkretny i praktyczny plan działania, wskazuje obszary, w których technologia już dziś pomaga ograniczać emisję gazów, wyjaśnia, jak znane dziś technologie mogą być bardziej efektywne i gdzie niezbędne są nowe rozwiązania oraz kto już pracuje nad koniecznymi innowacjami. Proponuje strategie dla państw, ale i sposoby, w jakie obywatele mogą rozliczać rządy, pracodawców i siebie samych z postępów w tym projekcie kluczowym dla ratowania planety.

Jedyny w Polsce, ekskluzywny wywiad z Billem Gatesem!, Redakcja Wideo
Jedyny w Polsce, ekskluzywny wywiad z Billem Gatesem!, Redakcja Wideo  redakcja

„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad. Treści dziennika dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej - w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza" jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec grudnia 2020 r. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej" liczyła niemal 260 tys.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Nareszcie coś fajnego.
Szkoda, że tak rzadko można czytać/ oglądać wywiady jakichś ciekawych ludzi z zagranicy.
już oceniałe(a)ś
12
1
Trasa to może teraz zamiast dużego formatu będziecie nanoboty co Bill Gates do szczepionki wkłada dolAnczali. GLOBALISCI. Obudzicie się owieczki. 5g was zje
@bobasz2
Teraz miało być, co wy edytować nie pozwalacie. HOW DARE YOU. GLOBALISCI!!?
już oceniałe(a)ś
0
0
Jak ocalić świat? Mam prawie 50 lat, od 30 lat wiem, jak ocalić planetę - usuwając z niej 5 mld ludzi. jeśli BG też na to wpadł, to wiemy, co się dzieje od roku i dziać się będzie nadal. jak nie covid, to inne paskudztwo - zamiast wojen. Reszta depopulacji dokona się ręką Matki Natury - powodzie, susze, wysoki stan mórz i oceanów, topniejące lodowce itd itd... Planeta ma nas dość. Gorsi niż szarańcza jesteśmy :(
już oceniałe(a)ś
1
0
Bedzie można porównać z ,, Moja walka ''.
już oceniałe(a)ś
1
0
Link do artykułu, z tymi pomarańczowymi paskami, wyglądał jak reklama tabletek, patrzę kątem oka, a tu Bill Gates w tabletkach. Jakby jakaś bilogatesoina w tabletkach była, to może też bym mogła tak...
już oceniałe(a)ś
1
0