Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bądź na bieżąco! Wybory prezydenckie 2020 w Polsce [RELACJA NA ŻYWO] 

Brakuje pięciu protokołów, by ogłosić pełne wyniki wyborów prezydenckich. Nie dotarły te z Nowego Sącza, Olsztyna, Szczecina i Warszawy. - Protokół z Katowic właściwie już jest w systemie - powiedział przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Dane z tych miast już są w systemie i zostały uwzględnione. 

PKW czeka też jeszcze na dziewięć protokołów z zagranicy, m.in. z Brukseli, Londynu i Manchesteru. Ale jak zaznaczył przewodniczący PKW, te głosy nie wpłyną w znaczący sposób na wyniki wyborów prezydenckich. 

Na podstawie informacji z 27 222 obwodów wybory wygrał Andrzej Duda. Zdobył 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 48,79 proc. 

Frekwencja wyniosła 68,12 proc. 

W niedzielę wieczorem przewodniczący PKW Sylwester Marciniak zapowiadał, że komisja nie będzie publikować cząstkowych wyników wyborów, tylko od razu całościowe. 

Wybory prezydenckie 2020: Wyniki sondażowe 

Wyniki badania late poll pracowni Ipsos opublikowane tuż przed godz. 2 w nocy wskazały, że Andrzej Duda prawdopodobnie wygra wybory prezydenckie. Na urzędującego prezydenta zagłosowało 51 proc. głosujących, a na Rafała Trzaskowskiego - 49 proc. Prognoza late poll została oparta na wynikach z 90 proc. komisji wyborczych oraz wynikach sondażowych. 

W I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 30,46 proc.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.