Wybory prezydenckie 2020. - Sukces obywateli. Rekordowa frekwencja - mówi przewodniczący PKW. Konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej o zakończeniu głosowania. Zobacz wideo.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wybory prezydenckie 2020. Zobacz naszą relację na żywo!

Wybory prezydenckie 2020. PKW o zakończeniu głosowania

Sylwester Marciniak: Cisza wyborcza zakończyła się o godz. 21. - Sukces obywateli. Rekordowa frekwencja - mówi przewodniczący PKW. - Do godz. 18 stwierdzono 451 przestępstw i wykroczeń związanych z wyborami prezydenckimi - poinformował szef PKW. Sylwester Marciniak: Nie jest wykluczone, że być może jutro uda się podać ostateczne wyniki wyborcze z Polski i z zagranicy. - Nie zabraknie kart do głosowania - mówi Magdalena Pietrzak z Krajowego Biura Wyborczego.  - Mamy informację, że w Splicie w Chorwacji jest ogromna kolejka do zagłosowania w konsulacie. Głosowanie może tam potrwać jeszcze sześć godzin. Na końcu kolejki stoi pani konsul, nie ma obaw, wszyscy zagłosują - mówi szefowa KBW.

Wyniki prezydenckie 2020. Sondaż exit poll Ipsos dla TVN, TVP i Polsatu

Ipsos: Nie da się wskazać zwycięzcy. Wyniki sondażowe: Andrzej Duda – 50,4 proc., Rafał Trzaskowski – 49,6 proc. Frekwencja: 68,9 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Konferencja prasowa PKW - z godz. 18.30

Na konferencji prasowej Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że frekwencja na godz. 17 wyniosła 52,1 proc. Na tę samą godzinę frekwencja dwa tygodnie temu wynosiła 47,89 proc. Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak: Nie mamy żadnych informacji, które miałyby wpływ na przedłużenie ciszy wyborczej. PKW ma mieć dzisiaj jeszcze jedną konferencję prasową - o godz. 22, na której przekaże informacje o zakończeniu głosowania. - Nie sądzę, byśmy dziś mogli ogłosić zwycięzcę wyborów prezydenckich - powiedział sędzia Sylwester Marciniak. W miejscowościach turystycznych na Pomorzu, m.in. w Krynicy Morskiej, Ustce, Helu, Sopocie już po południu uruchomiono rezerwy kart do głosowania.

Wybory prezydenckie 2020. II tura wyborów - zmierzyli się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Dziś wybieraliśmy prezydenta na pięcioletnią kadencję. Na liście wyborczej było dwóch kandydatów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w I turze - obecny prezydent RP Andrzej Duda i prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Na liście wyborczej kandydaci byli umieszczeni w kolejności alfabetycznej. Jeden z nich zostanie głową państwa na nadchodzącą kadencję. 

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Poranek wyborczy TOK FM, Gazeta.pl i Wyborcza.pl

Bądź na bieżąco! 13 lipca - pierwszy w historii poranek wyborczy TOK FM, Gazeta.pl i Wyborcza.pl. OGLĄDAJ NA ŻYWO! Zapraszamy w poniedziałek od godz. 7 do 12. Łączymy siły, by na gorąco komentować sondażowe wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i prezentować najciekawsze polityczne analizy. Doświadczeni dziennikarze, znani politycy, eksperci i publicyści na żywo z trzech naszych studiów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Już kupieni czy dopiero przelewy idą?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0