Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

ZOBACZ WIDEO:

Czerwiec to najważniejszy miesiąc dla społeczności LGBT – to Miesiąc Dumy. Za sprawą rządzących festiwal dumy zamienił się w festiwal homofobicznej nienawiści. 

Do sieci trafił przygotowany w zaledwie 4 dni poruszający spot stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii, w którym blisko pół tysiąca osób LGBT z całej Polski patrząc wprost do kamery mówi jedno i to samo zdanie – „Jestem LGBT – jestem człowiekiem”.

"Spot jest odpowiedzią KPH na homofobiczną kampanię Andrzeja Dudy, który wraz z politykami PiS dehumanizuje społeczność LGBT odmawiając osobom homo- i biseksualnym oraz transpłciowym człowieczeństwa" - czytamy na stronie organizatorów. 

- Naszym spotem chcemy raz na zawsze rozprawić się z odczłowieczającym mitem nieistniejącej ideologii, wzmocnić społeczność LGBT i zmobilizować wszystkich do pójścia na wybory  – mówi Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii.  

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.