- Jest mała różnica między Polską kiedyś a teraz. Dziś w Polsce nie brakuje papieru toaletowego. Dlatego nie rozumiem, dlaczego nasze władze używają jako papieru toaletowego konstytucji - mówi Aleksander Gleichgewicht. Zobacz kolejny odcinek kampanii "Wirusem władza".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Kaczyński to nowy Gomułka. Ale doczekaliśmy się też nowego Gierka. Choć premier Morawiecki zbudował mniej mieszkań i wyprodukował mniej samochodów, to w propagandzie sukcesu zdecydowanie przebija Gierka - mówi Aleksander Gleichgewicht. - Znowu panuje pogarda. Do innych narodów, do mniejszości, do uchodźców. A za dyżurnych Żydów robią w tej chwili geje i "gorszy sort" - dodaje.

ZOBACZ WIDEO:

Kampania społeczna "Wirusem władza"

- Załóż maseczkę, ale nie milcz! Konstytucja została zgwałcona przez PiS - mówi Władysław Frasyniuk. Legenda "Solidarności" wraz z grupą aktywistów przygotowali kampanię społeczną "Wirusem władza", która podsumowuje rządy PiS.

- Chcemy tą akcją przypomnieć wszystkim obywatelom, że odpowiedzią na autorytarne państwo jest państwo prawa, wartości i zasady. Pijany trzyma się ściany, demokrata trzyma się konstytucji. Pamiętajcie: wirusem jest władza. Nie bójcie się koronawirusa. Bójcie się tej władzy – zachęcał Frasyniuk.

Inicjator akcji "Wirusem władza" Władysław Frasyniuk, były szef dolnośląskiej „Solidarności”, poseł i przewodniczący Unii Wolności, apelował, żeby trzymać się konstytucyjnych wartości za wszelką cenę i nie dać się pokusie naginania lub też łamania prawa .

Aleksander Gleichgewicht

Urodzony w 1953 r. fizyk, działacz opozycji demokratycznej i "Solidarności", redaktor naczelny Radia Solidarność Wrocław, internowany w stanie wojennym. Współzałożyciel Solidarności Polsko-Czechosłowackiej, w latach 1984-90 na emigracji w Norwegii, wiceprzewodniczący Solidarności Norwesko-Polskiej i sekretarz norweskiego Komitetu Helsińskiego. Po powrocie do Polski pracował m.in. w MSZ, Fundacji Batorego, Orkla Media i Urzędzie Miejskim Wrocławia. Przewodniczący Gminy Żydowskiej we Wrocławiu w latach 2012-18. Obecnie zajmuje się dziedzictwem kulturalnym europejskich Żydów. Prawa człowieka, demokracja i solidarność pozostają dla niego najważniejsze, a ich obrona obowiązkiem obywatelskim Polaka i Europejczyka.

ZOBACZ TAKŻE:

Sawka: PiS zrujnował polskie stadniny, bo "teraz, k..., my"

Adam Wajrak: PiS zniszczy kraj jak Puszczę Białowieską

"Nie bójcie się koronawirusa, bójcie się tej władzy". Ruszyła kampania społeczna "Wirusem władza"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Brawo panie Aleksandrze! Pamiętam rok 1968 wtedy polowano na syjonistów unikając w propagandowej mowie słowa Żydzi, choć przecież o nich chodziło. Dziś neo - PZPR czyli PIS znalazło mniejszość LGBT do bicia. Nie wiedzą że za tym skrótem kryją się ludzie z ich problemami a nie ideologia. Wstyd na cały świat !!!
@obserwator2018
Oczywiście, że wiedzą, ale co im może przeszkodzić w szczuciu? Przecież nie sumienie i przyzwoitość.
już oceniałe(a)ś
1
0
Panie Aleksandrze! Czytałem wspomnienia Pana ojca, Bolesława. Życzę Panu tradycyjnie żydowskich 120 lat życia (chociaż ojciec dożył tylko setki)! I oby nam w Polsce zapanował Gleichgewicht czyli Równowaga przynajmniej w we władzach (trójpodział i równoważenie się władz)!
już oceniałe(a)ś
4
0
W dzisiejszej GW jest artykuł Pana Red. Jacka Żakowskiego o wydziczeni Naszego społeczeństwa przez 5 lat rządów PiSu i urzędowanie ,,prezydenta'. Już wszystkim Nasze społeczeństwo było straszone. Obecnie LGBT, no i Żydzi też.To zdziczenie tak weszło w krew społeczeństwa, że dam przykład. W pewnej miejscowości Żydzi prowadzą ubój rytualny i dobrze za to płacą, co jest również korzyść dla Kraju. Ale spacerują po tej miejscowości i niektórym się to nie podoba, (ja to uważam za rozmowę z Bogiem) a jeszcze jak któryś drugiemu coś pokazuje, to się też nie podoba, bo chyba coś chcą kupić, albo całą miejscowość. To wydziczenie powinniśmy w najbliższych wyborach starać się powoli niwelować, poprzez zagłosowanie na kandydata opozycyjnego, który jest najbliżej wygranej, a takim jest Rafał Trzaskowski. Więc głosujmy i namawiajmy innych, żeby zagłosowali na Niego. To jest człowiek który nie pozwoli sobie dyktować komyś z tylniego krzesła.Udawadnia to jak Prezydent Warszawy.
już oceniałe(a)ś
4
0
bardzo fajne video, świetnie Pan dał rzeczy słowo.
już oceniałe(a)ś
4
1
Można wskazać PiS środowiska LGBT wśród księży. Ksiądz Zalewski powiedział, że zna diecezje, w której całą kuria to czynni homoseksualiści.
już oceniałe(a)ś
0
0
"PiS to zemsta PZPR za obalenie komuny"
już oceniałe(a)ś
0
0