Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Kaczyński to nowy Gomułka. Ale doczekaliśmy się też nowego Gierka. Choć premier Morawiecki zbudował mniej mieszkań i wyprodukował mniej samochodów, to w propagandzie sukcesu zdecydowanie przebija Gierka - mówi Aleksander Gleichgewicht. - Znowu panuje pogarda. Do innych narodów, do mniejszości, do uchodźców. A za dyżurnych Żydów robią w tej chwili geje i "gorszy sort" - dodaje.

ZOBACZ WIDEO:

Kampania społeczna "Wirusem władza"

- Załóż maseczkę, ale nie milcz! Konstytucja została zgwałcona przez PiS - mówi Władysław Frasyniuk. Legenda "Solidarności" wraz z grupą aktywistów przygotowali kampanię społeczną "Wirusem władza", która podsumowuje rządy PiS.

- Chcemy tą akcją przypomnieć wszystkim obywatelom, że odpowiedzią na autorytarne państwo jest państwo prawa, wartości i zasady. Pijany trzyma się ściany, demokrata trzyma się konstytucji. Pamiętajcie: wirusem jest władza. Nie bójcie się koronawirusa. Bójcie się tej władzy – zachęcał Frasyniuk.

Inicjator akcji "Wirusem władza" Władysław Frasyniuk, były szef dolnośląskiej „Solidarności”, poseł i przewodniczący Unii Wolności, apelował, żeby trzymać się konstytucyjnych wartości za wszelką cenę i nie dać się pokusie naginania lub też łamania prawa.

Aleksander Gleichgewicht

Urodzony w 1953 r. fizyk, działacz opozycji demokratycznej i "Solidarności", redaktor naczelny Radia Solidarność Wrocław, internowany w stanie wojennym. Współzałożyciel Solidarności Polsko-Czechosłowackiej, w latach 1984-90 na emigracji w Norwegii, wiceprzewodniczący Solidarności Norwesko-Polskiej i sekretarz norweskiego Komitetu Helsińskiego. Po powrocie do Polski pracował m.in. w MSZ, Fundacji Batorego, Orkla Media i Urzędzie Miejskim Wrocławia. Przewodniczący Gminy Żydowskiej we Wrocławiu w latach 2012-18. Obecnie zajmuje się dziedzictwem kulturalnym europejskich Żydów. Prawa człowieka, demokracja i solidarność pozostają dla niego najważniejsze, a ich obrona obowiązkiem obywatelskim Polaka i Europejczyka.

ZOBACZ TAKŻE:

Sawka: PiS zrujnował polskie stadniny, bo "teraz, k..., my"

Adam Wajrak: PiS zniszczy kraj jak Puszczę Białowieską

"Nie bójcie się koronawirusa, bójcie się tej władzy". Ruszyła kampania społeczna "Wirusem władza"

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.