Dorwawszy się do władzy, PiS jednym ruchem zmiótł ze światowego podium ten nasz autentyczny powód do dumy. Więcej - zszargał go, podeptał i ugnoił metaforycznie i, jak widać, dosłownie - mówi Jerzy Sawka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na ten weekend zaplanowano w Janowie Podlaskim coroczną Pride of Poland. Tegoroczna aukcja będzie 51. tego typu wydarzeniem. Impreza przez lata ściągała do Polski najważniejszych i najzamożniejszych hodowców koni krwi arabskiej z całego świata. W ostatnich latach nieco jednak podupadła.

- Posłanki Platformy Joanna Kluzik-Rostkowska i Dorota Niedziela dokonały w maju inspekcji stadniny w Janowie Podlaskim. Zastały tam obraz nędzy i rozpaczy, niesprzątane miesiącami boksy, zaniedbane kopyta koni, wynędzniałe krowy. Jeszcze niedawno powstała przed dwustu laty stadnina była światową mekką hodowców koni arabskich. Swoistym Wall Street, które dyktowało ceny tych koni - mówi Jerzy Sawka. 

ZOBACZ WIDEO:

Kampania społeczna "Wirusem władza"

- Załóż maseczkę, ale nie milcz! Konstytucja została zgwałcona przez PiS - mówi Władysław Frasyniuk. Legenda "Solidarności" wraz z grupą aktywistów przygotowali kampanię społeczną "Wirusem władza", która podsumowuje rządy PiS.

- Chcemy tą akcją przypomnieć wszystkim obywatelom, że odpowiedzią na autorytarne państwo jest państwo prawa, wartości i zasady. Pijany trzyma się ściany, demokrata trzyma się konstytucji. Pamiętajcie: wirusem jest władza. Nie bójcie się koronawirusa. Bójcie się tej władzy – przyznał Frasyniuk.

Inicjator akcji "Wirusem władza" Władysław Frasyniuk, były szef dolnośląskiej „Solidarności”, poseł i przewodniczący Unii Wolności, apelował, żeby trzymać się konstytucyjnych wartości za wszelką cenę i nie dać się pokusie naginania lub też łamania prawa.

ZOBACZ TAKŻE:

Adam Wajrak: PiS zniszczy kraj jak Puszczę Białowieską

"Nie bójcie się koronawirusa, bójcie się tej władzy". Ruszyła kampania społeczna "Wirusem władza"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  PiS to taki anty-Midas - czego nie dotknie to się w g... zmienia - a przy okazji, upada mit o sowieckim zniewoleniu - chyba widać że żadnych ruskich bagnetów nie trzeba żeby dokonała się przemiana w PRL
  @ilprincipe

  PiS to anty-Midas również jeżeli chodzi o koniec tej historii. Otóż mityczny Midas umarł z głodu, pisowcy przeciwnie, jeżeli kiedyś kopną w kalendarz, to z przejedzenia, ale na razie to żyją sobie, tkm, jak pączki w maśle.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @ilprincipe
  PiS przewyższył jeszcze sowieckie zniewolenie, bo nigdy jeszcze nie było takiego rujnowania
  kraju jakiego dokonuje partia Kaczyńskiego przy aktywnej współpracy Ziobry , Gowina i tego
  najbardziej niespodziewanego przez lud, kościoła katolickiego. Okradają ten kraj że wszystkich
  jego bogactw, tylko dlatego że ponad 10 milionów jego społeczeństwa to prostacy którzy mu
  uwierzyli że da im dobrobyt. To taki sam osobnik jak Mao Tse Tung, czy rodzina Kim Dżong Una.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Jesli Duda, duda prezesa zostanie w Namiestnikowskim na Krakowskim, pisiory z calej Polski zrobia stadniny, a my obowatele bedziemy stac jak konie w Janowie w pisich odchodach. Czego sie nie dotkniesz, tam pisie gowno, pisia afera sie przylepia. Kaczynski matrix, pisi matrix. Zrobimy psikus Kaczynskiemu, WYGRAMY te WYBORY!!!! wyPAD 2020!!!
  @style
  Już stoimy, a Beria zwany Zerem szykuje zamach na cysorza.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Wspaniała akcja, czarno na białym widać antypolski charakter tej władzy! Przebili już wszelkich okupantów z historii: i Rosjan rozbiorowych i nazistów w czasie wojny!
  już oceniałe(a)ś
  37
  1
  Dla wiarygodności przekazu posłanek odnośnie fatalnych warunków hodowlanych w Janowie dodam, że Pani Dorota Niedziela jest bardzo dobrym weterynarzem i ufam jej ocenie sytuacji. Minister miał czelność pouczać ironicznie posłanki twierdząc, że zwierzęta naturalnie załatwiają się pod siebie. A ja uprzejmie dodaje, że gadanie ministra jest gó... warte.
  @MacIejkle
  przecież naocznie widać głupotę ministra "ardanowskiego" .Z głupotą jest tak jak z brakami w uzębieniu ,dopóki mordy nie otworzy ciężko jest stwierdzić ze jest głupi ajak gębę otworzył od razu się wydało ,to samo dotyczy obydwu dudów Piotra i Andrzeja..jeden biskup już znalazł nowych świętych Łukasza (szumowski ) i mateusza(morawiecki) teraz dochopdzi tyrzeci święty szymon hołownia o którego mam obawy bo żona normalnie w WP awansowała do stopnia majora ale generałowie i inni świadomi odchodzili z wojska.Mam znajomych pułkowników kolegów moich dzieci w wojsku .Niema im co zazdrościć od czasu Macierewicza i Misiewicza.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @MacIejkle
  Minister nie wie, że zwierzęta "naturalnie załatwiają się pod siebie" na wolności a nie stojąc w kojcach? To naturalne nie jest.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  w PIS SĄ przygłupy z chowu wsobnego .A ardanowski w swym kłamstwie i wystąpieniach już tak bardzo uprścił fakt że zarżnięto ten PGR w Janowie [podlaskim ,ktyóry tylko dla respektu z Historią nazwano Państwową Stadniną Koni w Janowie Podlaskim.Pisałem że Kaczyński niema żadnych kwalifikacji do dobierania kadr i kierowania nimi .Mianował najpierw Jurgiela Ministerem Rolnictwa który przez niekompetencję i posłuszeństwo wobec partii rozwalił Stadninę ,potem ratując tego głu[pka przed publiczną opresją mianował jeszcze większego głupka na Ministra Rolnictwa a wszystko tylko dla prywaty aby się zemścić na SLD ,którego byli Kierownicy PGR o wiele mądrzejsi jako zatrudnieni kierownicy w PGR niż ministrowie z PIS.Szyszko dla dokuczenia Cimoszewiczowi ,który wynajmował leśniczówkę i miał działkę koło Hajnówki rozpoczął dewastację puszczy przez wycinkę drzew liściastych w walce z kornikiem na sosnach .PIS-dzielcy uważają że wszyscy spoza PIS są głupsi od nich.Trzeba z tym skończyć.
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  czy trzeba jeszcze innych dowodów ,że ta "władza" to namiestnicy sowieccy , czy jak ich teraz zwał putinowscy?
  Precz z pisbolszewią !!! ruską agenturą !!!
  @antyqrdupel
  mowisz, ze Putin ma tak nieudolnych pomagierow?
  mysle, ze on tylko wykorzystuje polskie przywary i sie cieszy z takiej wladzy jaka mamy - wystarczy im podrzycic durny pomysl, a sPiSkowcy "tfurczo" go rozwina sami z siebie - pozniej Putin moze pokazywac swiatu jacy polacy glupi i bezpodstawnie rusofobiczni, szczuc rzadzacych na unie i rozbijac wspolny front jaki unia powinna prezentowac zarowno wobec rosji jak i usa, itp itd
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  I tylko koni żal! Najgorsze w rządowym szkodnictwie jest to, że oglądamy filmy o ginących zwierzętach, ubolewamy nad nimi i nic z tego nie wynika, a tymczasem tutaj potrzeba konkretnych działań. Nie wiem, może metody wzięte z ulicy pomogą? Może wstawią się górnicy mający ogromną siłę przekonywania i pojadą do Janowa z oponami? Ta kategoria ludzi, która nami rządzi, jest niewrażliwa na argumenty słowne. Oni boją się tylko utraty władzy, bo już dawno wyczerpali wszystkie zasoby swoich zwolenników, którymi mogą obsadzać stanowiska w spółkach, w lasach, fabrykach, bankach itd.
  @danap
  Nie, nie wyczerpali. Nie maja SPECJALISTOW ale maja od groma TKMowcow! Polacy nie grzesza moralnoscia.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @danap
  dla gornika liczy sie pelna micha i deklaratywna religijnosc - cala reszta to pikus (przynajmniej dla tych, co teraz nazywaja sie gornikami - nie odnosze tego do wczesniejszych postaw gornikow/sliazakow z czasow przedwojennych/zaborowych itp)

  dlatego bym nie liczyl na zadne akcje z ich strony jesli ich wlasne interesy nie sa zagrozone
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Duda, Duda.. mam dużą nadzieję że mu się nie uda!
  @ella
  pewność!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0