Nigdy nie miałem wątpliwości, że PiS jest najbardziej niebezpieczną dla środowiska i polskiej przyrody partią, jaka doszła do władzy po '89 roku - mówi Adam Wajrak. Zobacz kolejny odcinek kampanii "Wirusem władza".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- W 2017 r. harwestery rządu PiS wjechały do Puszczy Białowieskiej i zmiażdżyły ją. A ludzie, którzy bronili tego miejsca byli okrutnie potraktowani, szarpani i bici. Ta władza nie liczy się z naturą. Przekopie Mierzeję Wiślaną, będzie strzelać do wilków, łosi i bobrów. Zniszczy nam kraj. Dlatego nie bójmy się wirusa. Bójmy się tej władzy. Bo ta władza jest prawdziwym wirusem, który toczy Polskę - mówi Adam Wajrak.

ZOBACZ WIDEO: 

Masowa wycinka Puszczy Białowieskiej

Powołany przez rząd PiS na ministra środowiska Jan Szyszko w latach 2016-2017 pozwolił na masową wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej. Pod pretekstem walki z kornikiem drukarzem wycięto 180 tysięcy drzew. W 2017 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że Polska musi natychmiast zaprzestać wycinki drzew w puszczy, a za złamanie tego zakazu groziło 100 tys. euro kary dziennie. Dopiero ta decyzja powstrzymała prace harwesterów w Puszczy Białowieskiej.

Kampania społeczna "Wirusem władza"

- Załóż maseczkę, ale nie milcz! Konstytucja została zgwałcona przez PiS - mówi Władysław Frasyniuk. Legenda "Solidarności" wraz z grupą aktywistów przygotowali kampanię społeczną "Wirusem władza", która podsumowuje rządy PiS.

- Chcemy tą akcją przypomnieć wszystkim obywatelom, że odpowiedzią na autorytarne państwo jest państwo prawa, wartości i zasady. Pijany trzyma się ściany, demokrata trzyma się konstytucji. Pamiętajcie: wirusem jest władza. Nie bójcie się koronawirusa. Bójcie się tej władzy – przyznał Frasyniuk.

Inicjator akcji "Wirusem władza" Władysław Frasyniuk, były szef dolnośląskiej „Solidarności”, poseł i przewodniczący Unii Wolności, apelował, żeby trzymać się konstytucyjnych wartości za wszelką cenę i nie dać się pokusie naginania lub też łamania prawa.

ZOBACZ TAKŻE:

"Nie bójcie się koronawirusa, bójcie się tej władzy". Ruszyła kampania społeczna "Wirusem władza"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  PiS to najgorsze co mogło Polskę spotkać. Wszystkie wirusy świata to przy nim mały pikuś...
  @Cutter333
  100% zgoda, z małym komentarzem, ten pisiorski wirus popierają czarnosukienkowi, ePiSkopat, i ogromna rzesza purpuratów z polskiego kk.
  To jest tragiczne, że są oni wszyscy tak zacofani jak przez wszystkie wieki.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  @Cutter333
  Wszędzie są tacy politycy, tylko nie wszędzie jest kościół, który agituje w wyborach parlamentarnych i wpływa na ich wyniki.
  Jesteśmy w Europie, a mentalnie Trzecim Światem. Jesteśmy murzynami, którym się wydaje, że ksiądz jest bogiem i trzeba go bezwzględnie słuchać.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Każdy byle nie Anżej
  @.JaBezZadnegoTrybu
  Serio? A kogo wystawiłby paranoik gdyby na przykład nie mógł Anżeja; zrób przegląd wykształconych apologetów pisiactwa, którzy na sto procent dali by sobą manipulować i nie byliby tak żenująco głupi jak urzędujący. Pełno ich tam mają.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Święte słowa panie Adamie.
  Tylko teraz zastanówmy się wszyscy co FAKTYCZNIE możemy zrobić. A właściwie: nie co MY możemy zrobić a co JA mogę zrobić.
  I niech to będzie rzeczywiste działanie a nie tylko markowanie działania. Na przykład: 10 osób protestujących pod sejmem lub pięć osób aktywnie blokujących polowanie ma znacznie większą siłę niż 10 tysięcy osób podpisujących jakąś-tam-petycję w internecie.
  Zapisz się do organizacji ekologicznej, współdziałaj z ruchem antyłowieckim w Twojej okolicy, przekaż 1% na jakąś sensowną lokalną organizację i przede wszystkim - edukuj, edukuj i jeszcze raz edukuj dzieci i młodzież. Zaszczepiaj im miłość do przyrody i zapał do aktywizmu.
  A najlepiej na własnym przykładzie :)

  Ups, przepraszam - przeczytałem mój komentarz jeszcze raz i strasznie mentorsko to zabrzmiało. No ale już trudno, tak zostawię... ;)
  @Pedro Szaszek
  Pięknie !Samo sedno. Punto, czyli kropka
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  PiS TO WIRUS. Zamiećmy szambo Jarosława Kacxynskiego z powierzchni ziemi
  już oceniałe(a)ś
  39
  0
  PiS już zniszczył. W tym roku znajdziemy się w dziesięcioprocentowej recesji, jakby były jakieś wątpliwości.
  już oceniałe(a)ś
  39
  0
  Dokładnie tak, Panie Redaktorze. Wirus, rak, gangrena - medyczne analogie nasuwają się automatycznie. Czasem jednak zwroty akcji są niespodziewane. Władze właśnie zamknęły kopalnie. "Dzięki" wirusowi...Specjaliści twierdzą, że przywrócenie wydobycia węgla wcale nie będzie takie proste. Dzięki ludziom takim , jak Pan możemy mieć nadzieję, że ten atak szarańczy już się kończy a jego skutki będziemy się starali zminimalizować.
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  Dokładnie tak, pisizm wirus.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  Na jednym odcinku budowanej A2 /węzeł Ryczołek węzeł Groszki 10 km./ planowane jest wycięcie 50 ha.lasu. Nie wiem ile to jest drzew, krzewów,runa leśnego ale myślę że dużo.Jest to kolejna lokalizacja drogi najbardziej dewastująca środowisko w dodatku że obłożenie ruchem będzie b.małe i możnaby się bez niej obejść /Białoruś nie jest dla nas gospodarczo ważna/.
  już oceniałe(a)ś
  20
  1