Załóż maseczkę, ale nie milcz! Konstytucja została zgwałcona przez PiS - mówi Władysław Frasyniuk. Legenda "Solidarności" wraz z grupą aktywistów przygotowali kampanię społeczną "Wirusem władza", która podsumowuje rządy PiS.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

ZOBACZ WIDEO:

- Nie daj się nabrać na Polskę z plusem. Bo to władza jest wirusem - rapuje Dominik*. Jest to pierwszy bohater akcji "Wirusem władza" zorganizowanej przez wrocławską inicjatywę obywatelską z Władysławem Frasyniukiem na czele. Grupa aktywistów i artystów podsumowuje rządy Prawa i Sprawiedliwości. Chcą uświadomić opinię publiczną o zagrożeniu wykorzystywania pandemii przez rząd PiS. - Ustawy bez debaty, prawo łamane jak patyk. Lepszy sort do nieba, gorszy sort do piekła. Polska na pół pękła - to tylko niektóre oskarżenia wypowiedziane przez rapera Dominika Kearneya wobec polityków partii Jarosława Kaczyńskiego.

Inicjator akcji "Wirusem władza" Władysław Frasyniuk, były szef dolnośląskiej „Solidarności”, poseł i przewodniczący Unii Wolności, apelował, żeby trzymać się konstytucyjnych wartości za wszelką cenę i nie dać się pokusie naginania lub też łamania prawa.

- Chcemy tą akcją przypomnieć wszystkim obywatelom, że odpowiedzią na autorytarne państwo jest państwo prawa, wartości i zasady. Pijany trzyma się ściany, demokrata trzyma się konstytucji. Pamiętajcie: wirusem jest władza. Nie bójcie się koronawirusa. Bójcie się tej władzy – przyznawał Frasyniuk w maseczce z napisem „konstytucja” oraz hasłem: „Załóż maseczkę, ale nie milcz”. 

Władysław Frasyniuk apeluje: 'Załóż maseczkę, ale nie milcz'
Władysław Frasyniuk apeluje: 'Załóż maseczkę, ale nie milcz'  Fot. Fot . Krzysztof Ćwik / Agencja Wyborcza.pl

Frasyniuk przestrzegał, że Jarosław Kaczyński dąży do stworzenia w Polsce drugiego Budapesztu. Na Węgrzech nie ma demokracji. – Obok Viktora Orbána prezes PiS jest drugim politykiem w Europie, który epidemię chce wykorzystać do zapewnienia sobie pełni władzy. Chce to zrobić jeszcze sprawniej i szybciej od swojego węgierskiego kolegi. I idzie mu całkiem sprawnie, również dzięki jałowości opozycji – ostrzegał opozycjonista PRL.

---

* DOMINIKzZDS, a właściwie Dominik Kearney, to 41-letni górnik miedzi na Dolnym Śląsku. Muzyką zajmuje się od 1995 roku, wtedy powstał zespół ZDS. W jego solowych numerach, które pisze od 2016 roku, porusza temat aktualnie rządzących polityków. - Działania rządzących uważam za szkodliwe dla przyszłości naszego kraju - mówi Dominik. Więcej utworów DOMINIKAzZDS znajdziecie na jego kanale YouTube oraz na Facebooku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  I mądre i piękne zarazem !
  Prawdziwy talent.
  już oceniałe(a)ś
  88
  0
  28 czerwca polityczny egzamin dojrzałości. Warto go zdać.
  już oceniałe(a)ś
  82
  0
  Dobre! I trafia w różne gusta!
  już oceniałe(a)ś
  68
  0
  Frasyniuk, wspaniały Polak
  już oceniałe(a)ś
  57
  0
  Na tego wirusa jedyną szczepionką są wybory!
  @mini1407528024271konto
  To leczenie objawowe - elity pokazują chorobę społeczeństwa. Żeby się wirusa pozbyć będziemy musieli przejść długą i bolesną terapię, liczne transfuzje, zmienić wiele przyzwyczajeń i ściśle kontrolować następców, zbudować przyzwoite zabezpieczenia, wychować zdrowe pokolenia uodpornione na faszyzm, populizm, ludowy katolicyzm polski, chęć dorobienia się na kradzieży wspólnego majątku i pokusy dyskryminowania słabszych. Nie możemy go zaleczyć na chwilkę, bo wróci w jeszcze bardziej brunatnej formie.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  póki mamy Frasyniuka, póty mamy szansę
  już oceniałe(a)ś
  49
  1
  Pilne: Jarosław Kaczyński do pis -> "Zwycięstwo kandydata Koalicji Obywatelskiej oznaczałoby ciężki kryzys polityczny, społeczny i moralny". I dalej: "Mamy dziś stan alertu, który się skończy, gdy odniesiemy zwycięstwo".
  @DariuszDar
  kryzys moralny, społeczny i polityczny obserwuję właśnie teraz
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  @DariuszDar
  ciężki kryzys to w Polsce
  jest od chwili rządów mafioza z ciemnogrodzkiej
  z jego zgrają ''nierobów" i szkodników,
  pławiacych sie w kato -nacjo-pseudopatriotycznym belkocie, wciskających ciemnotę
  ludowi miast, wsi i osad, przy zaangażowanym udziale czarnosukienkowych za kasę.
  To jest ten wielki kryzys.
  jedyny pokojowy sposób wyrzucenia ich na smiwtnik historii
  to wielkie, pospolite ruszenie do urn wyborczych 28 czerwca ,
  i tam pokonanie PISIORSTWA kartkami wyborczymi.
  To jest ostatni dzwonek !!!!!!!
  Bolszewizm tego karłowatego pisiora z ciemnogrodzkiej musi zostać pokonany.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nareszcie
  już oceniałe(a)ś
  38
  0