Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Warszawa. Po godzinie 9.15 na stacji Metro Politechnika rozpoczął się marsz Trzaskowskiego i jego zwolenników w kierunku siedziby Państwowej Komisji Wyborczej. Tam nastąpi rejestracja jego komitetu wyborczego. "Tym samym zaczynamy wielkie odliczanie do 100 tys. podpisów! To sporo, ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Bądźcie ze mną, do zobaczenia!" - napisał w mediach społecznościowych Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski w środę, 3 czerwca, zainaugurował swoją kampanię prezydencką. W centrum Warszawy zaczął zbierać podpisy pod swoją kandydaturą.

- Zachęcam wszystkich do tego, żeby razem gromko powiedzieć: mamy dość - mówił Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, podczas spotkania ze swoimi zwolennikami. W środę ruszył z akcją zbierania podpisów pod swoją kandydaturą - na zebranie 100 tysięcy głosów ma czas do 10 czerwca.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Poinformowała o tym w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek. 

Głosowanie zostanie przeprowadzone w formie mieszanej - w lokalach wyborczych i korespondencyjnie. Ewentualna druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca. 

Źródło: FB Trzaskowski 

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.