Senacka komisja kultury i środków przekazu zajmuje się sytuacją w redakcji radiowej Trójki po unieważnieniu przez szefa stacji Listy Przebojów Programu 3. Oglądaj na żywo!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W spotkaniu uczestniczą przedstawiciele Polskiego Radia i jego byli pracownicy, m.in. Agnieszka Szydłowska i Michał Nogaś. 

- Złożyłam wypowiedzenie z pracy, mając dwójkę dzieci, kredyt i żadnego spadochronu - mówi Agnieszka Szydłowska. 

W zeszły piątek wieczorem szef Programu 3 Tomasz Kowalczewski zablokował stronę internetową Listy Przebojów Trójki, potem unieważnił piątkowe głosowanie. Notowanie wygrał Kazik i jego "Twój ból jest lepszy niż mój"

Utwór Kazika to polityczny komentarz, dotyczy Jarosława Kaczyńskiego i jego wizyty na cmentarzach 10 kwietnia. Wtedy decyzją rządu cmentarze były zamknięte, jednak nie dla prezesa PiS. 

W rezultacie Marek  Niedźwiecki pożegnał się w sobotę ze stacją . W niedzielnym oświadczeniu wprost napisał: „W związku z posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia”. 

Parę godzin później Kowalczewski oskarżył Niedźwieckiego i zespół dziennikarzy pracujących przy LP3 o sfałszowanie wyników głosowania słuchaczy „poprzez ręczną manipulację polegającą na zmianie kolejności piosenek, na które głosowali słuchacze Trójki”. O Niedźwieckim Kowalczewski napisał tak: „Z ustaleń wynika, że to prowadzący tego dnia audycję zdecydował o przestawieniu piosenki 'Twój ból jest większy niż mój' na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste". 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Najstraszniejsze jest to, że oni są tacy zwyczajni, niegroźni, przeciętni i w innych okolicznościach nikt nigdy by nie zwrócił na nich uwagi.
Jak Eichmann na procesie w Jerozolimie.
Przeciętniakowi wystarczy dać demona jako przywódcę. Jeśli za nim traz pójdzie - to później znajdzie tysiąc usprawiedliwień dla każdego małego łajdactwa. Zwyczajne, banalne zło.
już oceniałe(a)ś
14
0
Czy jest gdzieś dostępne nagranie z tej transmisji?
@Sosnowy_Elf
znalazłem na youtubie
już oceniałe(a)ś
4
0
@Sosnowy_Elf
A dla wszystkich innych zainteresowanych naprawdę warto): www.senat.gov.pl/transmisje/podreczne-archiwum-ostatnich-transmisji/
już oceniałe(a)ś
2
0