Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po przedstawieniu informacji premiera Mateusza Morawieckiego na temat sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce przedstawiane są 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i kół.

Premier o epidemii: "Nikt na świecie nie wie, czy epidemia będzie trwać do czerwca-sierpnia. Nikt nie wie, czy będzie nawrót jesienią. Mamy ogromny zapas testów na koronawirusa".

Dziś Sejm ma rozstrzygnąć także, czy w wyborach prezydenckich jedyną metodą oddania głosu będzie przesłanie go w sposób zdalny przez Pocztę Polską. Taki sposób głosowania forsuje Prawo i Sprawiedliwość. Głosowanie nad tym punktem zaplanowane jest na godz.12.

We wtorek 31 marca posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt ustawy w sprawie szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r. Następnie PiS złożył w Sejmie autopoprawkę do projektu tej ustawy.

Zgodnie z nią wybory prezydenckie w 2020 r. zostaną przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego, a możliwość takiego głosowania  będzie przysługiwać wszystkim wyborcom.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.