Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Msza św. w Centrum św. Jana w Gdańsku.12 marca abp Sławoj Leszek Głódź udzielił dyspensy od niedzielnej mszy świętej do 29 marca br.

- Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na niedzielnej mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwy - czytamy w komunikacie Rady Stałej Episkopatu.

"Informujemy, iż w porozumieniu z rektorem kościoła św. Jana księdzem Krzysztofem Niedałtowskim ustalono, że niedzielne msze święte do odwołania odbywać się będą bez udziału wiernych i będą transmitowane online" - czytamy na stronie internetowej parafii Centrum św. Jana w Gdańsku.

- Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, rekomendujemy biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. do dnia 29 marca br. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe" – podano w komunikacie Rady Stałej Episkopatu.

Całkowicie pusty plac przed bazyliką. Serce Watykanu.W piątek (29 marca) w Watykanie przed bazyliką św. Piotra Ojciec Święty modlił się o ustanie pandemii koronawirusa na świecie.

Ojciec Święty zaprosił wszystkich do duchowego udziału za pośrednictwem środków masowego przekazu. Po nabożeństwie papież Franciszek udzielił błogosławieństwa „Urbi et Orbi” z możliwością otrzymania odpustu zupełnego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.