Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Papież Franciszek zapowiedział w minioną niedzielę (22 marca) podczas modlitwy „Anioł Pański”, że w piątek 27 marca o godz. 18 poprowadzi modlitwę na dziedzińcu bazyliki św. Piotra przy pustym placu. 

 
– Ojciec Święty zaprosił wszystkich do duchowego udziału za pośrednictwem środków masowego przekazu.

Podczas nabożeństwa czytane będzie Słowo Boże, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec papież Franciszek udzielił błogosławieństwa „Urbi et Orbi” z możliwością otrzymania odpustu zupełnego – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Po wysłuchaniu Słowa Bożego papież Franciszek poprowadzi medytację. Przed bazyliką św. Piotra wystawiony jest obraz Maryi – Ocalenie Ludu Rzymskiego z bazyliki Matki Bożej Większej oraz krzyż z kościoła św. Marcelego.

– Przed tymi wizerunkami Pana Jezusa oraz Matki Bożej rzymianie modlili się w minionych wiekach o ustanie epidemii i zostali wysłuchani, jak czytamy w licznych dokumentach – wyjaśnia ks. Rytel-Andrianik.

Z powodu pandemii koronawirusa Kościół zaapelował do wiernych, by nie uczestniczyć w mszach świętych. 

W tej sprawie głos zabrała także  Rada Stała Episkopatu. „Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe” – podano w komunikacie Rady Stałej Episkopatu.  

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.