Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Jest źle". - Nakłady na służbę zdrowia, zwłaszcza w kontekście walki z koronawirusem, pochłaniają miliony - mówią samorządowcy na wideokonferencji z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Spotkanie prowadził Bartosz Arłukowicz( były minister zdrowia i szef kampanii wyborczej Kidawy-Błońskiej).

Prezydent Łodzi: W obawie przed szerzeniem się epidemii funkcjonowanie miasta uległo ogromnym zmianom. Nie mamy szpitala zakaźnego. Odpowiedni sprzęt przekazaliśmy szpitalowi uniwersyteckiemu. Ale to jest znikoma pomoc. Możemy zakupić więcej testów. Problem jest taki, że nie mamy sprzętu, na którym można by je wykonywać.

"Pakiet rządu  jest śmieszny". Propozycja "tarczy antykryzysowej" opracowana przez rząd nie jest adekwatna do oczekiwań poszkodowanych przez epidemię koronawirusa - mówią samorządowcy.

W wideokonferencji uczestniczyli m.in.: prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Informacje o koronawirusie w Warszawie znajdziesz: tutaj!

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.