Z powodu zagrożenia koronawirusem Izba Dyscyplinarna odwołała dzisiejsze posiedzenie w sprawie uchylenia immunitetu sędziemu Igorowi Tulei. Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" organizuje internetowe spotkanie z sędzią Tuleyą. Oglądaj na żywo!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Igor Tuleya – sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, zaangażowany w obronę praworządności i niezawisłości sędziów. W spotkaniu uczestniczy również sędzia Piotr Gąciarek z Sądu Okręgowego w Warszawie.

Prokuratura chce postawić sędziemu Tulei zarzut karny przekroczenia uprawnień z powodu dopuszczenia do udziału mediów w posiedzeniu dotyczącym obrad Sejmu w Sali Kolumnowej w 2016 r. Według Tulei zarzut jest „kuriozalny”.

Wniosek dotyczy „niedopełnienia przez sędziego obowiązków służbowych, przekroczenia uprawnień i bezprawnego rozpowszechniania informacji z postępowania przygotowawczego”.

Zdaniem prokuratury sędzia Igor Tuleya „zezwolił przedstawicielom środków masowego przekazu na utrwalanie obrazu i dźwięku podczas posiedzenia Sądu Okręgowego w Warszawie (...) oraz ogłoszenia postanowienia w tej sprawie i jego ustnych motywów”.

20 marca br. wniosek prokuratury o zniesienie immunitetu miała rozpatrzyć Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego. A to stanowiłoby początek do postawienia sędziemu Igorowi Tulei zarzutów.

Jednak z powodu zagrożenia koronawirusem sądy ograniczyły swoją działalność. Izba Dyscyplinarna odwołała więc posiedzenie dotyczące uchylenia sędziemu Tulei immunitetu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Jesli oprocz dzwieku wazny jest tez obraz to nie mozna tej kamerki ustawic w miejscu? Musi byc z reki i sie trzasc?
@lilyrosso
To był pierwszy raz. Było z ręki, ale następnym razem będzie technicznie dopracowane
już oceniałe(a)ś
1
0