Sygnał i obraz udostępnił nam ks. Wojciech Drozdowicz, proboszcz parafii bł. Edwarda Detkensa przy ul. Dewajtis w Lesie Bielańskim (Warszawa). Probosz pokazał i wytłumaczył obecnym na mszy w jaki sposób należy przyjąć Komunię św.
Kościół zachęca do udziału w transmitowanych nabożeństwach. Z powodu koronawirusa wiele osób w ten właśnie sposób może uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej.
Więcej informacji o parafii w Lesie Bielańskim na profilu: https://www.facebook.com/Lasbielanski/
Z powodu pandemii koronawirusa kardynał Kazimierz Nycz zaapelował do wiernych, by lepiej nie wychodzić w niedzielę do kościoła.
Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz udzielił wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej, zalecił wiernym udział w niedzielnej mszy za pośrednictwem mediów.
Wcześniej w tej sprawie głos zabrała Rada Stała Episkopatu. „Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe” – podano w komunikacie Rady Stałej Episkopatu.
„Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia”, Episkopat rekomenduje biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do 29 marca niektórym grupom wiernych. W komunikacie zaznaczono także, że dotyczy to osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji, a także dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę.
Dyspensę mogą otrzymać ponadto osoby, które czują obawę przed zakażeniem. „Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na niedzielnej mszy we wskazanym czasie nie jest grzechem”.
Głos w tej sprawie zabrał również abp Stanisław Gądecki: – Każdy, kto czuje obawę przed zarażeniem koronawirusem, powinien zostać w domu, ale dostęp do mszy świętej nie będzie ograniczony. Msze będą transmitowane za pośrednictwem internetu, telewizji i radia.
Lekarze zaznaczają, że koronawirus jest bardzo groźny dla osób starszych, które są często obciążone chorobami przewlekłymi.
W piątek na specjalnej konferencji prasowej premier Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach i ograniczeniach spowodowanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.
Wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Jednym z jego konsekwencji jest zakaz zgromadzeń. Nie może w nich brać udział więcej niż 50 osób. Zakaz ten dotyczy również zgromadzeń o charakterze religijnym.
Informacje, gdzie można oglądać transmisje mszy św. oraz innych nabożeństw znajdują się także na stronie msza-online.net.
Strona dla wszystkich, którzy bywają w Lesie Bielańskim, szczególnie w niedzielę około południa. Dla wszystkich, którzy zechcą podzielić się refleksją z tego dobrego miejsca. Fanpage prowadzony jest przez przyjaciół Lasu. Oficjalna strona Lasu: www.lasbielanski.pl
Ksiądz Wojciech Drozdowicz pracuje w Lesie Bielańskim od ponad 20 lat. Na jego nabożeństwa ściągają tłumy. Zawsze towarzyszy im wyjątkowa oprawa. Np. w Niedzielę Palmową ks. Drozdowicz wjeżdża na ośle. Proboszcz bardzo aktywnie uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych. Znane jest jego zaangażowanie w pracę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Rok temu, gdy zamordowano prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP, głos zabrał również ks. Drozdowicz.
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze
A może oni też transmitują, sprawdziłeś ?
Sprawdziłem. Protestanci transmitują, ale nikt o tym nie pisze, tak jak całe szpalty o mszach katolickich (?)
Liczę na siebie, paszport i oszczędności - ePiSkopat wykorzysta epidemię do maksimum. Kryzys jaki przed nami będzie wg TVPis spowodowany wirusem, nieudolna polityka zostanie w ten sposób oczyszczoną i namaszczoną do dalszej rozbiórki demokracji. ?amen?
Czytelnikami GW są różni ludzie, więc niektóre komentarze wydają mi się zbędne. Poza tym wszystkiego czytać nie trzeba ;) Wracając do tematu mszy świętych transmitowanych, chciałam pochwalić decyzję biskupa gliwickiego o tymczasowym zamknięciu kościołów dla wiernych.