Schody strychowe Fakro umożliwiają łatwe i bezpieczne wyjście na poddasze nieużytkowe bez konieczności wykonywania kosztownych i zajmujących dużo miejsca schodów stacjonarnych. Spełniają wszelkie wymagania techniczne oraz wymogi bezpieczeństwa, a także zapewniają pełną wygodę użytkowania. Ponadto schody strychowe wpływają na znaczną oszczędność energii cieplnej i polecane są do domów energooszczędnych oraz pasywnych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Firma Fakro jest wiceliderem na światowym rynku schodów strychowych. W swojej ofercie posiada rożne ich modele, które pozwalają zaspokoić indywidualne potrzeby klientów. Wszystkie składane schody Fakro zapewniają wysoką szczelność i termoizolacyjność.

W ofercie znajdują się schody segmentowe z drewnianą lub metalową drabinką, a także nożycowe. Wszystkie modele schodów strychowych Fakro podczas składania i rozkładania drabinki nie wymagają dużej przestrzeni, a po złożeniu „chowają się" w stropie. Oszczędzają tym samym miejsce w pomieszczeniu, w którym zostały zamontowane.

Zastosowane innowacyjne rozwiązania zapewniają wysoki komfort użytkowania. Odpowiednia konstrukcja mechanizmu odciążającego klapę schodów, a w niektórych modelach również drabinkę, usprawnia ich obsługę. Dostarczany w komplecie drążek umożliwia wygodne otwieranie i zamykanie schodów.

W ofercie firmy znajdują się także specjalistyczne, ognioodporne, które znakomicie łączą wysoki poziom ochrony przeciwpożarowej z komfortowym dostępem do pomieszczeń strychowych. Specjalna konstrukcja klapy i zastosowane materiały zapewniają ochronę przed przedostawaniem się ognia od strony pomieszczenia, w którym zamontowano schody (45-120 minut w zależności od modelu). Dodatkowo montaż schodów strychowych jest bardzo szybki i prosty. System pozwala na łatwe zamontowanie przez dwie osoby oraz dopasowanie długości drabiny do wysokości pomieszczenia. Dostarczone są do klienta kompletnie zmontowane i nie wymagają żadnych czynności przedmontażowych.

W celu zwiększenia komfortu użytkowania oraz przyspieszenia montażu do schodów segmentowych Fakro dostępne są akcesoria dodatkowe: listwy maskujące, dodatkowe stopnie, barierki zabezpieczające, poręcze czy też zestawy izolacyjne i montażowe.

Materiały Fakro

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem