Wystrój wnętrza salonu, ogrodu zimowego i każdego innego pokoju pozwala nam wyrazić własne upodobania, jednak w przypadku ścian z dużymi przeszkleniami to widok za oknem zwykle jest najważniejszy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Drzwi

Konstrukcja drzwi podnoszono-przesuwnych Aluprof MB-77HS oparta jest na ramie o głębokości 174 mm (system 2-szynowy) lub 271 mm (system 3-szynowy) i skrzydłach przesuwnych o głębokości 77 mm. Zapewnia to wysoką stabilność konstrukcji i komfort użytkowania. Skrzydła mogą osiągać ciężar nawet 600 kg, wysokość do 3,2 m oraz szerokość 3,3 m, co umożliwia wykonanie ruchomych przeszkleń o znaczących gabarytach. Konstrukcje te mimo dużych rozmiarów i wagi są łatwe i bezpiecznie w obsłudze, w czym pomagają dostępne mechanizmy: napędy automatyczne w wersji widocznej lub ukrytej oraz hamulec Comfort Close, dzięki czemu obsługa drzwi nie sprawia problemu nawet dzieciom czy osobom starszym lub niepełnosprawnym. Ważną zaletą systemu jest także możliwość zabudowy narożnej w dwóch wersjach: o kątach 90 lub 270 st. Dzięki temu po rozsunięciu skrzydeł można uzyskać całkowicie otwartą przestrzeń bez widocznego słupka, co wpisuje się w trendy nowoczesnej architektury.

System MB-77HS cechuje bardzo dobra izolacyjność termiczna konstrukcji i możliwość instalacji pakietów szybowych o grubości do 58,5 mm. Drzwi podnoszono-przesuwne w tym systemie osiągają współczynnik przenikalności cieplnej Uw od 0,84 W/m2K.

Innym typem bardzo popularnych drzwi panoramicznych z oferty Aluprof są drzwi przesuwne z ukrytą ramą typu MB-SKYLINE TYPE R.

– Wielką zaletą drzwi przesuwnych jest to, że po otwarciu skrzydła, nie zabierają one przestrzeni w pokoju. Ekspozycja salonu na przydomowy ogród za pomocą panoramicznych przeszkleń zapewni nieskrępowany dostęp do widoków na zewnątrz, rozświetli wnętrze oraz nada bryle nowoczesnego, oryginalnego charakteru – mówi Bożena Ryszka, dyrektor działu marketingu i PR w ALUPROF SA.

WIĘCEJ CZYTAJ W DODATKU "ENERGOOSZCZĘDNE MATERIAŁY I INSTALACJE"

Dzięki ich wykorzystaniu możemy uzyskać spektakularny efekt szklanej ściany, który zatrze granicę między wnętrzem a naturą wokół budynku. Skrzydło drzwi wykonanych na bazie MB-SKYLINE TYPE R jest ukryte w ościeżnicach dolnych i górnych. W przypadku wybrania wariantu z napędem siłownika lub ryglowaniem na słupku – również boczne ramy pozostają niewidoczne. Sama ościeżnica została zaprojektowana tak, by produkt był jak najwygodniejszy w użytkowaniu – jest więc maksymalnie płytka i ma 23 mm. Szerokość słupka również została zminimalizowana i widoczne łączenie skrzydeł ma jedynie 25 mm.

– Maksymalna wysokość drzwi MB-SKYLINE TYPE R to aż 4 metry, a skrzydło ruchome konstrukcji może ważyć nawet 700 kg – podkreśla Bożena Ryszka. – Daje to możliwość projektowania spektakularnych, szklanych ścian – podsumowuje.

Okna

Nowoczesne okna aluminiowe są ciepłe i posiadają świetne parametry techniczne, czego przykładem jest stolarka wykonana na bazie systemu MB-104 Passive z przegrodą termiczną. – Parametry okien wykonanych na bazie systemu MB-104 Passive przekraczają wymagania najbardziej surowych, obowiązujących aktualnie przepisów i norm. Co ważne, konstrukcja spełnia również wymagania Warunków Technicznych od 2021 r., które dla okien nie mogą przekroczyć wartości 0,9 W/m2K. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest także wysoka izolacyjność termiczna dla okna otwieranego Uw od 0,53 W/m2K. Tego typu rozwiązania są przeznaczone dla obiektów energooszczędnych i pasywnych, co potwierdzają uzyskane certyfikaty Passive House Institute Darmstadt – mówi Michał Marcinowski, menedżer produktu w firmie ALUPROF SA.

W pakiecie z drzwiami

Decydując się na budowę domu energooszczędnego, warto sięgnąć także po drzwi zewnętrzne z oferty Aluprof. Na bazie wspomnianego wcześniej systemu MB-104 Passive można wykonywać drzwi panelowe, które pozwalają uzyskać nie tylko niebanalną estetykę, ale również wysoki komfort cieplny. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu przez długi czas utrzymują wszystkie swoje parametry. Podobnie jak w przypadku okien należy zwracać szczególną uwagę na funkcjonalności oraz współczynnik przenikania ciepła, który nie powinien być większy od UD 1,3 W/m2K. Izolacyjność termiczna dla drzwi zewnętrznych UD w systemie MB-104 Passive jest na bardzo wysokim poziomie UD od 0,44 W/(m2K). Aluminiowe drzwi energooszczędne cechują się również wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, a lekka konstrukcja i nowoczesne okucia sprawiają, że ich codzienna obsługa jest bardzo komfortowa.

Więcej informacji na stronie: www.aluprof.eu

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca

Przydatne linki

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem