Nasza firma od zawsze dba o najwyższą jakość oferowanych produktów, a klient i jego potrzeby są naszym priorytetem - mówią przedstawiciele firmy Fakro.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pakiety szybowe stosowane w oknach dachowych posiadają wieczystą gwarancję na gradobicie, a wszystkie okna dachowe są objęte 10-letnią gwarancją. To nie wszystko. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dajemy możliwość wydłużenia gwarancji aż do 20 lat na drewniane obrotowe okna z pakietem trzyszybowym U5. Są one bogato wyposażone, oprócz doświetlenia pomieszczeń na poddaszu i komfortu obsługi zapewniają dużą oszczędność energii cieplnej. Odpowiedni bilans energetyczny to niskie koszty ogrzewania w zimie, a rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo zapewniają spokój i wysoką jakość życia mieszkańców – dodają w Fakro.

WIĘCEJ CZYTAJ W DODATKU "ENERGOOSZCZĘDNE MATERIAŁY I INSTALACJE"

Okno obrotowe z pakietem U5 charakteryzuje się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie Uw=0,97 W/m2K, a przy montażu z kołnierzem uszczelniającym Thermo 0,86 W/m2K, a więc spełnia, a nawet przewyższa obecne warunki techniczne. Parametr termoizolacyjności na tak dobrym poziomie sprawia, że okna te są bardzo dobrym wyborem do budynków energooszczędnych. Zastosowanie energooszczędnych trzyszybowych okien dachowych na poddaszu zmniejsza zapotrzebowanie na energię cieplną podczas chłodnych dni, jednocześnie przyczyniając się do mniejszego zanieczyszczenia powietrza. Dzięki temu są rekomendowane w programie Czyste Powietrze. Okno posiada także, podnoszący bezpieczeństwo antywłamaniowe i użytkowe system topSafe i technologię thermoPro poprawiającą jakość i parametry okien dachowych, czego wynikiem jest wyższa ich energooszczędność, zwiększona trwałość, doskonała szczelność oraz łatwiejszy montaż. W oknach tych zastosowano automatyczny nawiewnik V40P, dostarczający optymalną ilość powietrza do pomieszczenia.

Należy pamiętać, że dobre okna to nie wszystko. Równie ważny jest ich dobry ciepły montaż, który pozwoli na trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym, zapewni ochronę przed śniegiem, deszczem i wiatrem. Dodatkowo wyeliminuje mostki termiczne, a także przedłuży ich trwałość. Prace te najlepiej przeprowadzić za pomocą systemowych rozwiązań takich jak kołnierze w wersji Thermo czy pakiety kołnierzy izolacyjnych, które oferują producenci okien dachowych. Szczegóły na: https://www.fakro.pl/serwis/gwarancja/

Materiały Fakro

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem