Na rynku materiałów budowlanych na popularności zyskują trzyszybowe okna dachowe firmy FAKRO.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowe okno o symbolu FTP-V U5 to bogato wyposażone okno obrotowe, zapewniające oprócz doświetlenia pomieszczeń na poddaszu i komfortu obsługi dużą oszczędność energii cieplnej na poddaszu. Charakteryzuje się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie Uw=0,97W/m2K, a przy montażu z kołnierzem uszczelniającym Thermo (z dodatkową izolacją) 0,86 W/m2K, a więc już teraz spełnia, a nawet przewyższa wymagania dotyczące termoizolacyjności WT, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2021 r.

Parametr termoizolacyjności na tak dobrym poziomie czyni produkt bardzo dobrym wyborem do budynków energooszczędnych, gdyż ogranicza straty ciepła i pozwala zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie zimą.

Jest to wygodne w obsłudze okno dachowe z klamką zamontowaną w dolnej części skrzydła i możliwością obrotu o 180 stopni w celu wygodnego umycia zewnętrznej szyby. Podobnie, jak wszystkie inne okna dachowe FAKRO, FTP-V U5 posiada zewnętrzną szybę hartowaną, objętą dożywotnią gwarancją na gradobicie. Decydując się na te okna, można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej lub programu Czyste Powietrze. Benefity obejmują zakup okien połaciowych wraz z systemami montażowymi oraz z usługą wymiany.

WIĘCEJ CZYTAJ W DODATKU "CZYSTE POWIETRZE. ENERGOOSZCZĘDNE MATERIAŁY,TECHNOLOGIE I INSTALACJE"

Okno posiada także podnoszący bezpieczeństwo antywłamaniowe i użytkowe system topSafe oraz automatyczny nawiewnik V40P dostarczający optymalną ilość powietrza do pomieszczenia. Technologia thermoPro podnosi jakość i parametry okien dachowych, czego wynikiem jest wyższa ich energooszczędność, zwiększona trwałość, doskonała szczelność oraz łatwiejszy montaż.

Dodatkowy komfort mieszkania na poddaszu daje możliwość zamontowania na oknie zarówno dodatków wewnętrznych (dekoracja wnętrza i regulacja dopływu ilości światła), jak i zewnętrznych: markizy, rolety (ochrona przed nagrzewaniem).

Kupując okna, warto zastanowić się nad zakupem zestawu superTrio, w skład którego oprócz trzyszybowego okna wchodzi kołnierz w wersji Thermo oraz markiza zewnętrzna. Taki pakiet zapewnia nam komfort mieszkania na poddaszu przez cały rok niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Zakup pakietu daje również unikatową możliwość dopasowania koloru oblachowania okien do najbardziej popularnych barw pokryć dachowych. Do wyboru są kolory: szarobrązowy RAL 7022, antracyt RAL 7016 oraz czarny RAL 9005. Wybierając kolor oblachowania, należy pamiętać o doborze kołnierza Thermo w tym samym kolorze.

Dodatkowe wykończenie

Okna można zamówić także w innych wariantach:

  • w naturalnym kolorze drewna, malowane bezbarwnym lakierem akrylowym, przeznaczone do większości pomieszczeń na poddaszu;
  • w kolorze białym, malowane lakierem akrylowym. Okna białe z minimalnie zarysowanymi słojami drewna, które zdobyły uznanie wśród osób ceniących nowoczesne trendy;
  • w kolorze białym, malowane lakierem poliuretanowym. Okna jednolicie białe, posiadające podwyższoną odporność na wilgoć, przez co idealnie nadają się do łazienekczy kuchni.
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem