Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czy w bramach, oknach i drzwiach da się zagwarantować odpowiednią termoizolację, nie zapominając o dobrym designie i bezpieczeństwie?

Dobre okno

Zalety odpowiednio szczelnej stolarki otworowej nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie dostrzegamy ich w naszych codziennych obowiązkach i nie można jej tak łatwo uchwycić jak np. dobrego wzornictwa. Paradoksalnie jednak to właśnie termoizolacyjność w najbliższych dekadach będzie decydowała o komforcie naszego życia.

WIĘCEJ CZYTAJ W DODATKU "CZYSTE POWIETRZE. ENERGOOSZCZĘDNE MATERIAŁY,TECHNOLOGIE I INSTALACJE"

Energia elektryczna – szczególnie ta wytwarzana z węgla – będzie coraz droższa. Odpowiednio dobrana stolarka otworowa zmniejszy rachunki za ogrzewanie i prąd. Dodatkowo wybranie produktów marki WIŚNIOWSKI daje jednak oszczędności już na etapie zakupu – np. dzięki skorzystaniu z możliwości programu „Czyste Powietrze”.

Termoizolacja z marką WIŚNIOWSKI

Największym elementem stolarki otworowej jest brama garażowa. Stanowi dominantę fasady domu, dlatego musi być odpowiednia wzorniczo. Chroni również jedno z wejść do domu – istotne jest więc jej bezpieczeństwo. Ze względu na swoje rozmiary ma ogromne znaczenie w bilansie energetycznym budynku.

Marka WIŚNIOWSKI stworzyła bramy, okna i drzwi, które doskonale odpowiadają na potrzeby nowoczesnego budownictwa – zarówno w kwestii designu i bezpieczeństwa, jak i termoizolacyjności.

Wśród bram garażowych WIŚNIOWSKI szczególnie wyróżnić należy bramy segmentowe UniTherm oraz PRIME. Zastosowano w nich oryginalne panele INNOVO o grubości 60 mm, których współczynnik U wynosi jedynie 0,33 W/m2K. Na doskonałą izolację wpływają również uszczelnienia obwodowe i międzypanelowe.

WIĘCEJ CZYTAJ W DODATKU "CZYSTE POWIETRZE. ENERGOOSZCZĘDNE MATERIAŁY,TECHNOLOGIE I INSTALACJE"

Współczynnik U dla bram PRIME i UniTherm, bez konieczności wyposażania jej w dodatkowe  uszczelnienia czy elementy izolujące, jest lepszy ok. 20 proc. od standardowych bram segmentowych dostępnych na rynku.

CREO – szczelne i piękne

W ofercie drzwi wejściowych WIŚNIOWSKI rozwiązaniem przeznaczonym dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego są drzwi CREO. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i najlepszym materiałom współczynnik U dla całych drzwi to nawet 0,8 W/m2K.

Można je również z łatwością dostosować wizualnie do własnych potrzeb, wykorzystując wzór 300, który pozwala na niemal nieograniczoną personalizację ich wyglądu.

Okna dla perfekcyjnego zestawu

Do pełnej ochrony domu brakuje tylko szczelnych i trwałych okien. Te również są dostępne w ofercie marki WIŚNIOWSKI, która zajmuje się produkcją okien od niemal 30 lat! Okno PVC Primo 82 z okuciami Maco MultiMatic i technologią V-Perfect może pochwalić się współczynnikiem U na poziomie nawet 0,76 W/m2K! Produkt ten można uzupełnić o nakładkę aluminiową, która dodatkowo podnosi jego walory wizualne i pozwala na stworzenie doskonale spójnego zestawu bramy garażowej, drzwi i okien.

Idealny efekt z systemem Home Inclusive

Marka WIŚNIOWSKI stworzyła specjalny system Home Inclusive, w którym klienci mogą dobierać bramy, okna, drzwi, a także ogrodzenie w jednym designie i spiąć je dodatkowo funkcją inteligentnego sterowania smartCONNECTED.

Wybranie kompletu stolarki otworowej od jednego producenta – spójnych wzorniczo i technologicznie – to gwarancja doskonałego wyglądu budynku i najwyższego komfortu w codziennym życiu.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.