Nie należy się przyzwyczajać do chamstwa, arogancji, buty, ignorancji, znieczulicy.

Na zawsze powinniśmy zapamiętać nazwisko Urszuli Ruseckiej, przewodniczącej komisji do spraw rodziny, która zażądała od strażników niewpuszczenia na komisję osób z niepełnosprawnościami. Takiej hańby w Sejmie jeszcze nie było, drzwi do budynku zastawiono krzesłem. To krzesło stanie symbolem obecnego parlamentu i jego działań pod przywództwem marszałek Witek.

Nie powinniśmy się przyzwyczajać do ministra edukacji Przemysława Czarnka, który niczym dziedzic odebrał pieniądze Instytutowi Filozofii i Socjologii PAN. Panu ministrowi nie spodobały się słowa prof. Barbary Engelking wypowiedziane na temat Holocaustu w „Kropce nad i" w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Pan minister chce ograniczyć możliwość badań naukowcom. Posuwa się jeszcze dalej, bo zamierza sprawdzić, z jakiej uczelni są naukowcy, którzy podpisali list w obronie profesor Barbary Engelking.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Mikołaj Chrzan poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Cham po szkolce parafialnej,jest pierwszym w rodzinie ,ktory ukonczyl podstawowke.Wydzierajac ryj,tuszuje swoj strach przed madrzejszymi od siebie.
  Podobna technike stosuje karlowaty psychopata,nie majacy zadnych szans w starciu z p.Tuskiem.Karzel dajac przyzwolenie na epidemie prostactwa jest swiadomy poparcia,bo przeciwnym wypadku, rodziny po wieczorowej podstawowce moga stracic fuchy w radach nadzorczych.
  @majak
  Przecież Jarek był TAK GŁUPI, że wyrzucono go z liceum. Parszywa Jadźka zadbała o swojego nie wyskrobka i w samym komunistycznym ministerstwie załatwiła mu inne liceum (ciekawe czy jak Marta Kaczyńska dała komuszej DU.Y)
  już oceniałe(a)ś
  35
  3
  @majak
  Majaku Drogi, ten Czarnek jawi sie jako renesansowa wszechstronność. Jest wizytówką księdza, który go wychował, KUL-u, formującego go intelektualnie, wartości PKK i episkopatu, no i PiS-u. PiS-u jest wybitnym przedstawicielem i wizytówką. Nawet Prezes ginie w jego, czarnkowym cieniu. Hej!
  już oceniałe(a)ś
  50
  1
  @zemanco
  Roznica pomiedzy tymi abnegatami jest taka,ze jeden pochodzi z Chamowa Dolnego,a drugi z Chamowa Gornego.
  Natomiast korzenie maja identyczne.
  już oceniałe(a)ś
  50
  1
  @majak
  Ostatni gejzer chamstwa w wykonaniu tego wzorca, w Sejmie potwierdził diagnozę tą, że ten osobnik przeszedł ze sfery politycznej w sferę patologii osobowościowej, którą zajmuje się psychiatria. Z wyglądu jest kastratem. Olbrzymia klatka piersiowa jak o członków dawniejszych chórów watykańskich, eunuchów, kapłonów... Nie mylić z kapłanami. W domyśle - niedobór testosteronów, w ubocznym działaniu powodujących patologiczną złośliwość i tendencje do niekontrolowanej agresywności. Kończę, szkoda czasu. Odbyć gadzinę muszę i kastrować kogutki, bo mam zamówienia na kapłony. Z tych przynajmniej jest jakaś kasa. Hej!
  już oceniałe(a)ś
  28
  0
  @tebos
  Język adekwatny do opisywanego nim zjawiska. Potocznie nazywamy to "nazwaniem rzeczy po imieniu".
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  @tebos
  Głupek po portugalsku to zdecydowanie Perejra.
  już oceniałe(a)ś
  25
  0
  @tebos
  Tebos. I tyle.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @majak
  Majaku. Cham będzie chamem niezależnie o tego czy w pierwszym pokoleniu do szkółki parafialnej chadzał czy wszyscy przodkowie od grunwaldzkich czasów uniwersytety kończyli.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @majak
  Doskonała opinia, mam doczynienia z takim prostakiem z tytułem profesora na codzień. Pracownicy która ma małe dziecko przypisał nadgodziny pomimo że nie wyraziła zgody.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Czarnek to prostak po KULu, czego tu wymagać.
  @zemanco
  Aż taki subtelny bym nie był
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  @zemanco
  Posługując się plawidłową wymową posłanki intelesującej się nad wylaz niezdlowy plodukcją dzieci - której to plodukcji w lamach 'in vitlo' domagają się niemolalne posłanki (i posłowie) z opozycji demoklatycznej - w pełni popielam i jestem za stwieldzeniem szanownego Zemanco.
  Ploblem w tym, że jest ich nad wylaz dużo na podobieństwo rzeczonego ministla, o wiele za dużo...

  PS. Polecam rzeczonej posłance wizyt kilka u logopedy (notabene pytanie, gdzie byli jej rodzice w czasie, gdy ich dziecko przejawiało wadę wymowy), albo zakaz występów przy mównicy sejmowej nadany przez sejmowych marszałków, gdyż uszy puchną, gdy słucha się takiego bełkotu.
  PS.Pozdrawiam po powrocie - pierwszy zaliczony ban do godz. 20.57 (!) dnia 25.05.2023r. z powodu "przekroczenia regulaminu". Odpowiedzi nt. tego, co przekroczono, jak na razie brak.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @mossebo
  nominat kaczora
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @krabog33
  Motłoch dorwał się do władzy. Dulszczyzna z wiejskiej chałupy.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @haj
  Weźmiemy się do nich po wybolach. Dostaną wieldol i wylecą z agoly. Serdeczne Hej, dla Ciebie i tych co nami.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @mossebo
  Jak to czego? DYMISJI i wywalenia z uczelni.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @biblioteka@chybie.pl
  To by musieli wszystkich z KULu wyrzucić i zamknąć firmę
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Spod jakiego kamienia wylazła ta obślizgła kreatura ? Prawda to my ten kamień odsunęliśmy !
  @rsep
  Byś się zdziwił ile takich ścierwojadów jest pod kamieniami
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Cham z tytulami nadal jest chamem.

  I nadaje chamstwu status...... niestety...
  @standard_jestem
  AQ dziadziuś mi mówił " NIE MA NIC GORSZEGO NIŻ WYKSZTAŁCONY CHAM"!
  TYLKO CZY PO KULU MOŻNA BYĆ WYKSZTAŁCONYM?!
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  @standard_jestem
  tytułami???
  z czego z dogmatologii
  z dogmatologii może dostać nawet generalissimusa
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  @chel
  Dziadziuś miał rację tylko takiego zwie się prof, dr cham nauk ściekowych. Wykształconym nie, ale może być ,,szkolonym".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Krzesło, kotara (z wartownikami), zamknięty korytarz, ograniczenia dla dziennikarzy, no i Sala Kolumnowa z Melakiem na barykadzie z nomen omen krzeseł. Sejm a la PiS. Bo przecież nie RP. Od założycielskiego mordu na konstytucji już nie.
  A z tym namawianiem kobiet (zamożnych, pewnie z PiS) do emigracji za aborcją to się Kaczyński zapędził, jeszcze go ktoś ekskomunikuje. Katolicka władza nie powinna spuszczać ciężarnej z oka nawet na moment. Zwłaszcza w toalecie, oczywiście.
  W ogóle władza autorytarna nie lubi, jak jej ukochane ofiary uciekają, bo to przecież odbieranie władzy władzy. A na razie jeżdżą, jak chcą, przez Unię oczywiście. Na razie. Zabawne, bo młodym się to w łebkach nie mieści. Spytajcie dowolnego.
  A z krową to Morawiecki trafił kulą w płot. Nigdy nie słyszałem, żeby Ziobro ryczał. Za to wielokrotnie słyszałem, jak w chwilach (politycznej) ekscytacji wydawał odgłosy zbliżone do całkiem innego zwierzęcia gospodarskiego.
  @Tales
  Ale świnię to Ty szanuj
  już oceniałe(a)ś
  25
  0
  @Tales
  Struny głosowe są u niego równie zdradliwe, jak naczynia krwionośne w krągłych policzkach. W chwilach ekscytacji pierwsze się kurczą, wydając skrzekliwy falsecik, drugie zaś rozszerzają, zalewając gębę iście dziewczyńskim rumieńcem...
  Myślę, że obie te przypadłości muszą go nieźle wk......ć, bo zupełnie nie ma nad nimi kontroli. I dobrze mu tak. Za nasze krzywdy.
  już oceniałe(a)ś
  41
  0
  @Prosty Inżynier
  Też uważam, że to aspiracja rzeczonego.
  W sumie to dobrze, każdy powinien dążyć do tego, żeby być lepszym, niż jest. Choć trochę.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @zwinka1
  No popatrz, a innym politykom jakoś się to nie zdarza. Tylko ośmiolatkom i Ziobrze.
  Emocjonalność kilkulatka i brak kontroli to masakryczna mikstura.
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  @Tales
  Zwłaszcza u posiadacza Zestawu Małego Enkawudzisty...
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  A najdziwniejsze jest to, że ta konserwatywna wściekła prawica nienawidząca i pogardzająca kobietami rośnie w siłę na całym świecie.
  -
  Mam wrażenie, że partie prawicowe na całym świecie dzielą się swoimi doświadczeniami, jak powiem ordynarnie "robić w wała" i ubezwłasnowolnia mechanizmy praworządnościowe w swoich krajach. :(
  @zabicdrozda59
  Toż oni typowo bolszewicką rewolucję robią - zna ktoś konserwatywnych rewolucjonistów? To katoliccy narodowi socjaliści, i tyle.
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  @zabicdrozda59
  W rozmowie z Mazurkiem (RMF) jeden z pisowców przyznał, że PiS ,,dzielił się doświadczeniami" w zakresie niszczenia niezależności sądownictwa z obecnymi władzami Izraela.
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  @zabicdrozda59
  Wspierani są doświadczeniem kościoła w tym zakresie, niebagatelnym, dwutysiącletnim.
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  Hołota dorwała się do władzy
  @wmr200
  wybrana przez ciemniaków
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @wmr200
  Ale ta hołota ma 30 procent w sondażach. To jest dramat.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  20 maja 18:16, ONET, art."Delegacja z PE wstrząśnięta...", zdjęcie Czarnka z wyraźnym pokazaniem wnętrza lewej dłoni. Linia serca jak rów międzypośladkowy kończący się u podstawy środkowego palca. Linia rozumu prawie nieistniejąca, Linia życia wskazująca na bliski koniec. Nie wysilam się i tylko dodam właścicielowi tej dłoni - FuckTy! Fakty! Czy jakoś tak. Hej!
  @zemanco
  warto mu dowalić nawet z chiromancji
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @zyzol
  Nawet nie trzeba znać chiromancji. Ta jego łapa, na tamtym zdjęciu jest tak obrzydliwa jak on sam, a może bardziej jeszcze. Pzdr.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0