Coś bardzo pisowskiego łączy 500+ z nowelizacją kodeksu post ępowania administracyjnego dotyczącą mienia bezspadkowego.

500+ trzeba było wprowadzić. Samotność porzuconych przez społeczeństwo rodziców była skandalem transformacji. Ci, którzy dźwigają ciężar utrzymania dzieci, zasługują na wsparcie pozostałych. Choćby dlatego, że z podatków płaconych przez nie, gdy dorosną, będą korzystali wszyscy. A inwestycja w następne pokolenie jest lepsza niż inne. Gdyby dzięki 500+ rodziło się więcej dzieci, byłoby jeszcze lepiej. Tak się nie stało, między innymi dlatego, że wielu polityków i ekonomistów potępiło 500+ w czambuł.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  (...)Gdyby dzięki 500+ rodziło się więcej dzieci, byłoby jeszcze lepiej. Tak się nie stało, między innymi dlatego, że wielu polityków i ekonomistów potępiło 500+ w czambuł.(...)

  Nie. Nie dlatego.
  Dlaczego wcześniej za znienawidzonej przez pana PO rodziło się więcej dzieci?
  @black_yrek
  Stalinowski stary komunista.Nic co nowoczesne temu przygłupawemu tępakowi,sie nie podoba.Gdyż PO każe leniom pracować .A On nie przepracował w swoim leniwym życiu ani minuty.Cały czas na Moim.
  już oceniałe(a)ś
  24
  4
  @black_yrek
  Karkołomny wniosek symetrysty. PiS robi błędy ale głównym winowajcą jest opozycja z PO.
  już oceniałe(a)ś
  49
  5
  @Vito(ld)60
  To, o czym piszesz, to nie jest symetryzm, tylko czysta pisowska propaganda. Nazywajmy rzeczy po imieniu.
  już oceniałe(a)ś
  35
  1
  @black_yrek
  Nie wierzę!!! Tam się chyba Żakowskiemu "że" niechcący dopisało! Nie można być aż tak zaślepionym!
  już oceniałe(a)ś
  18
  1
  @black_yrek
  Ten fragment to kuriozum. Felietony i tłity liberalnych dziennikarzy jako środek antykoncepcyjny...

  BTW, ja już nie wiem czy lewicowe jest płodzenie dzieci aby jak najwięcej ludzi płaciło podatki i opiekowało się Wykluczonymi, czy niepłodzenie dzieci aby dać odetchnąć Matce-Ziemi...
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  @black_yrek
  Z blogowego felietonu pana redaktora, 05.07.2015 p.t. "PiS odkrywa karty":

  "Chapeau bas, Panie Prezesie! ?Przywrócenie merytorycznego wymiaru polityki?, które Pan postuluje, to podstawowy, powtarzany od przeszło dekady postulat krytyków IV RP, która przyniosła inwazję populizmu do głównego nurtu polskiej polityki.

  Gdyby udało się Panu wymusić to choćby na swojej partii, polska polityka stałaby się lepsza i nam wszystkim lepiej by się żyło. Bo inne partie musiałyby się dostosować w miarę możliwości.

  Pańskie wystąpienie na otwarciu kongresu PiS w Katowicach było obiecujące. Już to, że mówił Pan o ?konkurentach?, a nie np. o ludziach niegodnych sprawowania władzy, robiło dobre wrażenie i zapewne uspokoiło wiele osób obawiających się kolejnej fali nienawiści, gdy dojdzie Pan do władzy.

  I jeszcze trzeba przyznać, że program, który przedstawili Pańscy partyjni koledzy, imponuje nie tylko rozmachem, ale też prospołecznym i zarazem probiznesowym zwrotem."
  (...)
  "Podoba mi się natomiast pomysł 500 zł zasiłku na dziecko. To jest dobra inwestycja w przyszłość pod warunkiem, że opowiecie o niej jako o części projektu, w którym dziecko staje się kluczową publiczną inwestycją, a przestaje być prywatną fanaberią rodziców. "
  I potem:
  "Takich dobrych pomysłów jest w programie PiS wiele. "
  Na koniec:
  "Są ekonomiści, którzy umieją to dość dokładnie szacować. Trzeba ich poprosić o pomoc, zanim przyszła pani premier wejdzie na mównicę i będzie swojego programu broniła przed konkurencją. Bo gdyby mogła taki rachunek w odpowiedzi na zmasowaną krytykę przedstawić, oponentom kapcie by pospadały. I wtedy merytoryczny wymiar polskiej polityki, o który Pan Prezes apeluje, ze słowa stałby się ciałem. Bo oni też musieliby porobić solidne rachunki, a potem nam je pokazać. I od razy bylibyśmy w trochę lepszej Polsce."
  ---

  Również dzięki takim głosom jak pański od 6 lat żyjemy "w trochę lepszej Polsce", bo oponentom pańskich faworytów "kapcie pospadały".

  Dziękujemy i prosimy o więcej celnych diagnoz i prognoz.
  już oceniałe(a)ś
  18
  2
  @black_yrek
  Miałam zamiar skomentować ten sam fragment, bo to bardzo ciekawa teza. Spłoszeni krytyką potencjalni rodzice rezygnują? Czy z tego stresu im się nie udaje?
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  @black_yrek
  Bo warunki zycia byly lepsze. Nie bylo takiej drozyzyny i niepewnosci co bedzie jutro....co oni znowu wymysla?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @Vito(ld)60
  Haha, oczywiscie wina Tuska.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @black_yrek
  Bo przez wojnę mamy wyże i niże demograficzne.
  I Żakowski nie nienawidzi PO.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Nie lubię zideologizowanych uogólnień. Niektóre ze wspieranych 500 dzieci całe życie nie zapłacą ani grosza podatku, wręcz przeciwnie. Do tego 500 dostają rodzice, więc żeby to było wsparcie dla dzieci, nie mogą uznać, że są pilniejsze wydatki. Ponieważ nikt tego nawet nie próbuje badać, pewnie jest z tym kiepsko. A potępiano 500 nie "w czambuł", tylko raczej powątpiewano w sens rozdawania pieniędzy w taki sposób. Jako kiełbasy wyborczej PiS, na którą składamy się my wszyscy. Jeśli Pan Żakowski chce się składać ze swoich podatków na fundusz wyborczy PiS, proszę bardzo, ale niech się odczepi od moich podatków, bo ja nie chcę rozwalania demokratycznego państwa prawa za moje. A może pan wierzy, że pisiorom chodziło tylko o rodziny?
  Tak, rozwiązania ustawy o mieniu miały wiele wspólnego z 500. Tak samo były wstrętnym poświęcaniem interesów Polski i Polaków, bo gdzieś tam komuś się wydaje, że to będzie dobre dla PiS i Kaczyńskiego. I tyle. Czy tego nie widać?
  @Tales
  Podziwiam pana Żakowskiego, to jeden z tak nielicznych w Polsce prawdziwych obrońców ubogich, zapomnianych, obdarzonych dziećmi w ilości ponadstandardowej. On zawsze staje po stronie sił dążących do wyrównania szans, sam potrafi oddać ostatni grosz potrzebującemu. Dziwi mnie niezmiernie dlaczego jeszcze nie jest wiceprezesem w Pi$ie, wszak jego zasługi dla tej socjalistycznej partii są niebywałe, gigantyczne i porażające.
  PS Teza o związku między dzietnością a krytykowaniem 500+, jest moim zdaniem nie tylko rewelacyjna, jest wręcz rewolucyjna. Mogła się urodzić tylko w głowie geniusza!!!
  już oceniałe(a)ś
  27
  2
  "Gdyby dzięki 500+ rodziło się więcej dzieci, byłoby jeszcze lepiej. Tak się nie stało, między innymi dlatego, że wielu polityków i ekonomistów potępiło 500+ w czambuł." No faktycznie, potencjalni rodzice przed podjęciem decyzji o posiadaniu dziecka wsłuchiwali się w głosy polityków i ekonomistów. Red.Żakowski odjechał już całkowicie.
  @pag1951
  racja, tym bardziej, że już od dawna wiadomo, że nawet jeśli opozycja dojdzie do władzy, to 500 plus zostanie.
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  @pag1951
  -- Kochanie, może byśmy poczęli? Wszak to 500 zł na każdą główkę małą.
  -- Nie, bo Balcerowicz zabronił. Jeden tylko Żakowski jest po naszej stronie, a to za mało na rozpoczęcie poczęcia.
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  No dobrze. Proszę więc zacząć od siebie i dać przykład dobrej rozmowy.
  Dotychczasowe, w większości przypadków, były złe, bo używające tak złych argumentów, jak i działań sabotujących i dywersyjnych, a także kunktatorsko chwalące "wroga".

  A prośba o to, żeby jednak opozycja dogadała się z pisowcami w sprawach, które pisowcy traktują z góry i z pozycji siły, wydaje się dziś być bardzo nietrafiona. Dziś jest ten moment, kiedy trzeba pogonić pisowców w siną dal, przejąć ster rządów i naprawiać państwo oraz budować od nowa politykę zagraniczną.
  @Melania65
  Witam pani Melanio:)) Redaktor Żakowski dostał rozwolnienia, sypie się ukochana przez niego partia sprawiedliwości społecznej. Trzeba zrozumieć jego "pieprzenie w bambus", gdy wali się to czego był choć częściowo twórcą:))
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  @korab1
  Witam Drogi Korabie. Żakowskiemu należałoby współczuć, gdyby nie fakt, że znacznie wcześniej miał klapki na oczach i udawał, że nie widzi do czego polityka pobożnych socjalistów doprowadzi :)
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  @Melania65
  @korab1
  Już chciałem do Was napisać. Zrezygnowałem bo mi tylko lokomotywy po głowie chodzą. Pozdrawiam Was serdecznie. Hej, Hej, Hej Ho!
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @Melania65
  Pamiętam go jako wesołego, młodego dziennikarza, który w duecie z Piotrem Najsztubem potrafił nie tylko bawić. Pewnie miał rację Boy-Żeleński, który w swoich cudownych "Słówkach" napisał, że "człek na starość parszy..."
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  @zemanco
  Wzajemnie:)) Hej ho, hej ho, do pracy by się szło...
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  No to dajmy Żakowskiemu nawet 2000 plus i niech sobie zrobi jeszcze jakieś pociechy.
  500 plus jakiemuś procentowi ludzi się należało, ale to można było załatwić przez socjal. Natomiast większości nie było do niczego potrzebne, a części zupełnie zbędne, bo tylko rozleniwiło ich i uciekli z rynku pracy.
  Ty chłopie zupełnie już zdurniałeś od tego lewackiego widzenia świata, I zamiast patrzeć na rzeczywistość przez warszawskie okulary, idź w teren i zobacz jak firmy kwiczą z braku pracowników, i nie mów, że to tylko kwestia stawek, bo tak nie jest.
  @ablewski1961nz
  Socjal i tak jest rozdawany bez umiaru na lewo i prawo. Rozmawiałem z taką jedną - czwórka dzieci, każde od innego, teoretycznie samotna ale mieszka z facetem (roboty dorywcze), z socjalu dostała całe AGD RTV nówki, i po tablecie dla kaszojada, i "pensja" (miesięczny przelew) większy niż np. dla nauczycielki.
  już oceniałe(a)ś
  7
  2
  Panie redaktorze 500+ jest dla wszystkich rodziców z dziećmi, a pana wywody dotyczą potrzebujących i żyjących w niedostatku. Przemawia przez pana czysty populizm-lewicowy. Wspomaganie potrzebujących rodzin jak najbardziej, ale są możliwości MOPSu. 500+ to populizm wyborczy pis a lewicy w pana wydaniu.
  Pańskie wywody są pochwałą działań pis. Pozdrawiam, licząc na zmioanę.
  już oceniałe(a)ś
  44
  1
  Czy pan wciąż z pozycji symetrysty? Brednie o winie przeciwników 500 plus za spadek dzietności budzą śmiech i politowanie. Ogarnij się człowieku, bo twoje "mądrości" są żenująco idiotyczne.
  już oceniałe(a)ś
  39
  1
  "Gdyby dzięki 500+ rodziło się więcej dzieci, byłoby jeszcze lepiej. Tak się nie stało, między innymi dlatego, że wielu polityków i ekonomistów potępiło 500+ w czambuł."
  Żesz, kuźwa! No, ja wszystkich bardzo, bardzo przepraszam, ale tego kretyństwa nie da się inaczej skomentować: ten cienki choojek nie dość, że wciąż wspiera kaczych bolszewiko-faszystów, to jeszcze oskarża wszystkich krytyków pińcetplusa o klęskę tego programu, choć to oni od początku ostrzegali, że rozdawanie gotówki do ręki w najmniejszym stopniu nie przyczyni się do wzrostu dzietności w Polsce. Tak się stało i okazuje się, że zdaniem Janosika Żakowskiego winę za to ponosi nie idiotyzm, tego pomysłu ale "wielu polityków i ekonomistów"! W tym, oczywiście i ja, choć ani jednym ani drugim nie jestem. Do wiedzy o tym, że to był głupi pomysł wystarczy minimum racjonalnego myślenia.
  W mojej wiejskiej okolicy szmalec z pińcetplusa poszedł w pierwszej kolejności na złomy z niemieckich szrotów. Na drogach jak na machnięcie czarodziejskiej różdżki zaroiło się od kilkunastoletnich beemek i golfów, nic to że rdza z progów odpada płatami, ważne, że biało niebieski znaczek jest i ten charakterystyczny grill na masce, i gaz do dechy. Od razu też liczba przydrożnych krzyży i lampionów pod nimi wzrosła w sposób widoczny. Ale tego ze studia TOK FM ani z redakcji Wyborczej czy Polityki nie widać.
  Drugi wzrost to obroty handlarzy przemycanymi ze wschodu papierosami. Tu wszyscy palą i palą ten syf.
  Wreszcie trzeci cel wydatkowania pińcetplusa to zakupy w biedrze. Jak tylko podstawowe potrzeby motoryzacyjne suwerena zostały zaspokojone, przed kasami w biedrze ustawiały się kolejki wózków pełnych śmieciowego jedzenia: czipsów i piwa przede wszystkim a dla gó...arzy tanich i słodkich napojów oraz słodyczy pod różną postacią. Teraz nawet więcej, bo auto już jest...
  Powiedzieć, że Żakowski odleciał to nic nie powiedzieć. To już jest przypadek psychiatryczny.
  @willie1950
  Znakomita analiza tekstu i przemyśleń nadredaktora, nie wiem kto ci dal minusa ale chyba osobiście nadredaktor Żakowski .
  już oceniałe(a)ś
  13
  2