Mamy dla Was krzepiące wieści i zniżkową prenumeratę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

“Po burzy zawsze wychodzi tęcza” - takie hasło można było niedawno przeczytać na billboardach w Białymstoku. Naiwne? Może. Widzę jednak w obecnych wydarzeniach zwiastuny nadchodzącej zmiany na lepsze. Poczekajmy, jeszcze będzie dobrze.

Nadzieję czerpię z dwóch źródeł. Pierwsze to szczepionka na COVID-19

Dzięki niej do normalności mogą wrócić gospodarka i nasze relacje z innymi ludźmi. Od wielu miesięcy, zamiast witać się ze znajomymi pocałunkiem lub uściskiem dłoni, machamy do siebie z dystansu. "Żeby te święta można było spędzić normalnie" - to tęsknota wielu z nas. 

Dzięki szczepionce normalność wróci, choć trzeba na nią jeszcze poczekać. Lekcją z pandemii może być wdzięczność, z jaką przyjmiemy możliwość spontanicznego dotyku, zaproszenia do domu gości, wyjazdów czy prawdziwych koncertów. 

Drugie źródło mojej nadziei dotyczy zmian społecznych w Polsce

Cieszą mnie odwaga i bezkompromisowość, z jakimi o swoje prawa zaczęły walczyć kobiety i osoby LGBT+. Wierzę, że i dla nas będzie jeszcze w Polsce normalnie, że uzyskamy równość małżeńską i możliwość decydowania o własnym ciele. Wywalczy je młode pokolenie, które nie dało sobie wmówić, że na każde żądanie Kościoła katolickiego trzeba reagować pokorną zgodą. 

Więcej dobra na Wyborcza.pl

Wiemy, drodzy Czytelnicy, że jesteście zmęczeni pandemią i polityczną opresją tak samo jak my - redaktorzy i dziennikarze. Dlatego, nie uciekając od obowiązku informowania o najważniejszych wydarzeniach, obiecujemy na Wyborcza.pl codziennie pisać także o sprawach dających nadzieję i wytchnienie. 

Ze statystyk czytelnictwa wiemy, że dzielicie z nami pasję do literatury i przyrody. Artykułów na te tematy dostarczymy Wam więcej. W naszym serwisie codziennie znajdziecie też porady psychologiczne dla dorosłych oraz informacje wspierające rodziców oparte na rozmowach ze specjalistami oraz historiach reporterskich. Pracujemy też nad tym, żeby nie wpadać w dziennikarską pułapkę nadawania dużej rangi wyłącznie negatywnym informacjom.  

Wspólnie z Wami tworzymy społeczność, która domaga się równości i docenia różnorodność. Razem poczekajmy, aż taka normalność zapanuje w całej Polsce. 

***

Jeśli chcesz szukać oznak normalności z nami, a nie masz jeszcze prenumeraty, zapraszamy Cię do skorzystania z promocji na zimę - przez pierwsze 3 miesiące za prenumeratę zapłacisz 5 zł miesięcznie (potem 19,90 zł). Skorzystaj tutaj >>

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Tak, z pewnością jeszcze będzie normalnie, jeśli wcześniej nie spotka nas ekologiczna zagłada. Ale tu chodzi o czas. Nasz czas. Jeden z moich przodków mówił ponoć po wojnie, że ten cały komunizm to przecież jest tak głupie, że nie może trwać długo, że "to się długo nie utrzyma", no i biedny '89 roku nie doczekał. W sumie całe jego dorosłe życie to była wojna, a potem ten pieprzony PRL. Wolnej Polski, takiej o jakiej marzył nie doczekał. Zawsze przypominam sobie tę anegdotkę, gdy mowa o tym, ze dyktatura PISu nie może trwać wiecznie...
  już oceniałe(a)ś
  14
  1
  Jestem ZA!
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  :)
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Po co ta szczepionka jak ludzie nie chcą się szczepić ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  tjaa, a mnie wyglada, ze juz urzadzacie sie w czarnej dudzie.

  Z tradycyjnym pozdrowieniem
  ..I..
  dla pisiorow w Administracji Forum Gazeta.pl
  już oceniałe(a)ś
  8
  8
  Jeśli młodzi będą o coś walczyć to o mniejsze obciążenia ze strony rosnącej rzeszy dziadersów. A że dziadersi są zaprawieni w bojach o papier toaletowy, szynkę i miejsce w autobusie to szybko i łatwo się nie poddadza.
  @devin
  Więcej tego typu wynurzeń i wyniki następnych wyborów będą takie jak i poprzednich. A przypominam, że w UE i NATO rządy powołuje się w parlamencie a nie na ulicy.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @dobry_czlowiek...
  Ciebie akurat nie da się obrazić bardziej niż sam się obrażasz.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  wydaje się ze nie jest pani fachowcem w dziedzinie lecznictwa wiec z rozwaga proszę podchodzić do skuteczności leku
  już oceniałe(a)ś
  3
  7
  Tak! Jeszcze będzie normalnie. Wyrugujemy marksistowskią ideologię BLTG ++ z Polski. Raz na zawsze! :)
  @nick_psik
  Ciebie też
  już oceniałe(a)ś
  9
  3
  @nick_psik
  Wybaczam Ci, bowiem nie wiesz o czym mówisz, ubogi mruczku
  już oceniałe(a)ś
  0
  1