Pascal Lamy pełni rolę honorowego przewodniczącego Instytutu Jacques'a Delorsa, ośrodka analitycznego z siedzibą w Paryżu. Był dyrektorem generalnym Światowej Organizacji Handlu w latach 2005-13.

Carlos Moedas jest członkiem zarządu Instytutu Jacques'a Delorsa, ośrodka analitycznego z siedzibą w Paryżu. Był Europejskim Komisarzem ds. Nauki i Badań w latach 2014-19.

Tytuł i śródtytuły od redakcji

W 2014 roku Komisja Europejska przyznała 2 mln euro nieznanej niemieckiej firmie farmaceutycznej CureVac. Miało to pomóc firmie zastosować zupełnie nowe podejście do opracowywania szczepionek. Podejście to wiązało się z dużym ryzykiem, więc tylko pieniądze publiczne mogły zapewnić wsparcie. Rok później w firmę zainwestowała Fundacja Billa i Melindy Gatesów, a w rezultacie firma stała się tzw. jednorożcem wycenianym na wiele miliardów euro. Ingmar Hoerr, jej założyciel i dyrektor generalny, zawsze wspomina, że bez finansowania unijnego jego losy potoczyłyby się zupełnie inaczej.

Pozostało 80% tekstu
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.